ČOV ocení Sáblíkovou, probere i situaci Sazky

Zasedání pléna - když se řekne něco takového, může to u někoho vyvolat možná i fyzické reakce odporu. Většinou to evokuje dlouhé proslovy a spoustu nudných oficialit. Poněkud jiného rázu by mohlo být dnešní jednání pléna Českého olympijského výboru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český olympijský výbor Předseda MUDr. Milan Jirásek.jpg | Foto: Filip Jandourek

Slavností to začne - to je jisté. Jak to skončí? Nepředbíhejme. Předskokany budou mladí olympionici, kteří si k medailím z loňských Her mládeže a letošního Zimního festivalu v Liberci přidají také ocenění oficiální. Největší hvězda dopoledne ale bude naprosto jasná. Komu jinému by měla připadnout cena Jiřího Gutha-Jarkovského za mimořádný sportovní výkon roku 2010 než Martině Sáblíkové?

"Takový výsledek nikdo nikdy nedosáhl - dvě zlaté medaile a jedna bronzová na jedné zimní olympiádě, takže si myslím, že tohle může překonat jedině opět Martina Sáblíková," říká předseda Českého olympijského výboru Milan Jirásek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tomáš Kohout o plénu Českého olympijského výboru

Nelze se mu divit, že se na úvodní body programu dnešního jednání těší. Ale... "Na druhou stranu mám v sobě vždycky určité napětí, aby všechno proběhlo dobře a nedošlo k nějakým procedurálním závadám a aby celkové vyznění bylo dobré," míří Milan Jirásek k méně záživných, ale pořád ještě docela klidným tématům.

Zprávu o činnosti za loňský rok si zřejmě olympijský výbor v poklidu schválí, stejně jako tu o hospodaření. Zahřívacím tématem před vrcholem - zřejmě už odpoledne - bude návrh rozpočtu na letošní rok. A konec? Hit posledních týdnů s měnícími se slokami i refrény, se sportem samotným zdánlivě nesouvisející. Jmenuje se Sazka...

"Spíš si myslím, že je na místě informovat o postoji, který zaujal Český olympijský výbor, a o krocích, které v této věci provedl, aby se pokusil ochránit 'majetek výboru', což jsou dvě procenta z celého akciového portfolia Sazky," prozradil Milan Jirásek.

Tomáš Kohout, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme