ČSTV má nového přesedu Miroslava Janstu, výkonný výbor i revizní komisi

Miroslav Jansta je novým předsedou Českého svazu tělesné výchovy. Dnes ho zvolila valná hromada v Nymburce. Šéf České basketbalové federace byl jediným kandidátem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Novým předsedou Českého svazu tělesné výchovy byl 28. ledna na valné hromadě v Nymburce podle očekávání zvolen šéf České basketbalové federace Miroslav Jansta

Novým předsedou Českého svazu tělesné výchovy byl 28. ledna na valné hromadě v Nymburce podle očekávání zvolen šéf České basketbalové federace Miroslav Jansta | Zdroj: ČTK

Miroslav Jansta neměl žádného soupeře, což pro něj prý byla nová situace, neboť vždy byl zvyklý o nějakou funkci s někým bojovat. Za lídra si ho vybrala Iniciativa Český sport 2011, kterou reprezentují další předsedové svazů. Zástupci komory tělovýchovných jednot a sportovních klubů tak vlastně výběr jen akceptovali.

Šestnáctičlenný Výkonný výbor je složený podle představ nového předsedy a jeho křídla. Miroslav Jansta řekl, že jeho hlavním cílem bude, aby sport získal silný kredit. Také proto čeká ČTSV zásadní transformace a následná změna názvu.

Ve volbě tedy dostal ze 155 možných hlasů tolik, že jenom jeden kandidát byl proti a dalších 14 se zdrželo hlasování. Zvolen byl tedy celkovým ziskem 90,33%.

Výkonný výbor:
Za tělovýchovné jednoty a sportovní kluby:

Richard Šach (za Prahu)
Pavel Suk (střední Čechy)
Zdeněk Krátký (Jihočeský kraj a Pelhřimovsko)
Radim Adamec (Plzeňský a Karlovarský kraj)
Zdeněk Kubec (Ústecký a Liberecký kraj)
Václav Schejbal (Královéhradecký a Pardubický kraj a Havlíčkobrodsko)
Vítězslav Holub (Jihomoravský a Zlínský kraj a část Vysočiny)
Marek Hájek (Moravskoslezský a Olomoucký kraj a Vsetínsko)

Zeměpisné rozdělení kopíruje krajské uspořádání České socialistické republiky z roku 1960
kromě Semilska (které v případě ČSTV spadá ne pod bývalý Východočeský, ale Severočeský kraj).

Za národní sportovní svazy:

Filip Šuman 60 hlasů (Česká florbalová unie)
Miroslav Pelta 58 hlasů (Fotbalová asociace ČR)
Libor Varhaník 58 hlasů (Český atletický svaz)
Karel Bauer 56 hlasů (Český svaz jachtingu)
Zdeněk Haník 55 hlasů (Český volejbalový svaz)
Zdeněk Hrubý 49 hlasů (Český horolezecký svaz)
Jaroslav Chvalný 48 hlasů (Český svaz házené)
Ivo Kaderka 46 hlasů (Český tenisový svaz)

Revizní komise:
Leopold Bambula, Miroslava Čertíková, Milan Homolka, Petr Kment, Jindřich Langr, Jan Obst, Jaroslav Pazdera.

Tato převaha se dala předpokládat, protože Komora sportovních svazů má větší vliv než Komora sportovních klubů a tělovýchovných jednot, ze které byl právě ten jeden jediný volič, který hlasoval proti.

Ve svém projevu těsně po zvolení, který právě skončil, Miroslav Jansta říkal, že chce uzavřít minulost a otevřít budoucnost. Vypadá to, že se nechce dál potýkat s bývalým vedením ČSTV, po kterém tuto funkci přijal.

Dovolil si také zkritizovat svoje spřátelené senátory ČSSD, protože ti prý hlasovali v senátu tak, že sportu sebrali 1,5 miliardy korun. V závěru prohlásil, že bude od politiků bude chtít takovou podporu, jakou oni sami deklarují, a bude požadovat plnění slibů.

„Necítím se být předsedou ani prezidentem českého sportu. Já se cítím kapitánem a toto jsou mí spoluhráči. Já nesu jenom větší odpovědnost, protože kapitán má určovat určitý směr a má nést zodpovědnost za ten směr,“ řekl Miroslav Jansta a pokračoval, že další postup v hájení společných zájmů by měl být jednotný.

„Společný zájem teď je jasný: získat prostor v naší společnosti takový, který nám patří. Jestliže reprezentujeme 2,5 milionu sportovců, tak asi těch 2,5 milionu sportovců je určitá síla, se kterou bychom měli počítat a kterou bychom měli respektovat. A doteď to zřejmě asi nebylo,“ uzavírá Jansta.

Miroslav Jansta: ČSTV projde zásadní transformací

Číst článek

Tomáš Kohout, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme