ČSTV na valné hromadě odvolal VV a změnil stanovy

Valná hromada ČSTV má za sebou několik vcelku důležitých hlasování. Ta by mohla znamenat změny pro český sport. Na 6 a půl hodinovém jednání došlo ke změně stanov, byl odvolán současný výkonný výbor v čele s Pavlem Kořanem a neprošla změna dosavadního názvu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Kořan

Pavel Kořan | Foto: Alžběta Švarcová | Zdroj: Český rozhlas

Za dveřmi nymburského sídla ČSTV poslouchal i reportér Tomáš Kohout.

Proč jsi poslouchal jen za dveřmi?

Jednání bylo neveřejné, protože když jsou přítomní novináři i někteří delegáti mají sklony k tzv. “kamerovému exhibicionismu“. Trvalo 6 a půl hodiny a některé jeho závěry jsou docela zajímavé, byť se daly očekávat.

Přehrát

00:00 / 00:00

Valnou hromadu ČSTV v Nymburce sledoval reportér Tomáš Kohout

Co tedy valná hromada schválila?

Změnu stanov. Zůstávají dvě komory, na jedné straně sportovní kluby a tělovýchovné jednoty a druhá komora - sportovních svazů, ale už nebudou na Valných hromadách hlasovat odděleně a návrh tedy nemusí projít v každé komoře zvlášť. Obě komory budou hlasovat společně a budou mít stejnou váhu, protože jinak by bylo hlasů sportovních svazů daleko víc.

Druhou věcí je, že neprošel návrh na změnu názvu ze současného – Český svaz tělesné výchovy, na Asociace sportu České republiky. Dále byl s okamžitou platností odvolán současný Výkonný výbor, i když jeho předseda tvrdí k 28. Lednu, ale do tohoto data má pouze připravit volební Valnou hromadu a do té doby nemůže rozhodovat o nájmech v nemovitostech v majetku ČSTV a nemůže tedy ani připravovat návrhy na prodej jeho částí.

Týkalo se to návrhu na prodej sportovního centra v Brandýse nad Labem nebo hotelu Cubertain na Strahově, ani horských středisek v Peci pod Sněžkou, Špindlerově mlýně a Harrachově.

A jaké by ty schválené body měly mít dopad?

V ideálním případě, to co si hlavní iniciativa Sport 2011představuje, se české sportovní hnutí dokáže opět sjednotit a bude jasný subjekt, který bude za sport navenek jednat.

Tomáš Kohout, Michaela van Erne Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme