ČSTV zvolí nové vedení. Jediným kandidátem na předsedu je Jansta

Český svaz tělesné výchovy dnes čeká zásadní změna. Je to v podstatě dokončení událostí loňského roku, kdy přišel o Sazku, změnil se systém jeho hlasování a de facto skončilo jeho bývalé vedení navázané právě na loterijní společnost. Pavel Kořan dnes jako předseda ČSTV definitivně přijde o funkci a s pravděpodobností hraničící s jistotou ho nahradí jediný kandidát na tento post Miroslav Jansta.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miroslav Jansta | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Janstu podporuje komora sportovních svazů, která nemá navrch hlasy, ale vliv nad komorou tělovýchovných jednot. To se prokázalo už na listopadové valné hromadě, kde svazy nad okresními sdruženími jasně dominovaly a v podstatě ČSTV ovládly. Vše by mělo být předjednané a teoreticky by mělo být do oběda rozhodnuto. Ani Miroslav Jansta žádný zádrhel neočekává.

„Je to velká organizace, jsou tu zástupci svazu a jednot, každý přijde s nějakým návrhem, mají tu možnost vystoupit, mohou přijít různá překvapení. Ale spíš si myslím, že problém nenastane.“

Sdružení ztratila pozice hlavně kvůli pádu Sazky, jejíž bývalé vedení podporovaly a teď prakticky nemají finance na svůj provoz. O Sazce se bude v Nymburce také hodně debatovat.

Přehrát

00:00 / 00:00

Moderátor Petr Král hovořil v Ranním interview s jediným kandidátem na předsedu ČSTV Miroslavem Janstou

Výkonný výbor odvolala už minulá Valná hromada ČSTV. A při současném rozložení sil se zdá, že Janstovo křídlo Iniciativa Sport 2011 a sportovní svazy má jasně navrch. Připravovali se tedy na nějaké převzetí moci?

„Ona je to spíš taková smutná úloha, převzít organizaci, která je svým způsobem v agónii. Ale samozřejmě máme rozdiskutováno, co se bude dělat, abychom na příští valné hromadě, té řádné, předložili jasnou zprávu o tom, co se stalo v minulosti, udělali z toho závěry a řekli sportovcům a veřejnosti, jak mohla největší sportovní organizace dojít do takového stavu,“ říká Jansta.

„Chtěli bychom všechny smlouvy předchozího výkonného výboru zveřejnit. Nebudeme dělat hon na čarodějnice, ale chceme jasně říct, kdo, proč… a kdo nese největší odpovědnost,“ je konkrétní Miroslav Jansta.

Valná hromada rozhodne také o novém jednacím a volebním řádu a zvolí i nové členy výkonného výboru. Celý rozhovor s Miroslavem Janstou najdete v audioboxu tohoto článku.

Tomáš Kohout, Tereza Jelínková, Petr Král Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme