Čtyřkajak si i po dopingovém popotahování na olympijskou medaili věří

Třeba ve fotbale nejsou změny v sestavě ničím neobvyklým. Když se nedaří, vymění někteří trenéři klidně několik hráčů naráz. Ani v rychlostní kanoistice neplatí složení posádek navěky. Ale aby členové čtyřkajaku ještě týden před možná nejdůležitějšími závody kariéry pořádně nevěděli, s kým budou v lodi sedět, to je skutečně rarita. Ale čeští reprezentanti se s tím museli vyrovnat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál a Jan Štěrba na čtyřkajaku | Foto: ČTK

Teď už Daniel Havel, Lukáš Trefil a Josef Dostál vědí, že Jan Štěrba vyvázl z dopingového případu jen s napomenutím, a tak bude s nimi na olympiádě startovat právě on. Zmíněná čtveřice právě dnes odletěla do Londýna.

„Byli jsme kvůli tomu nervózní, ale museli jsme trénovat pořád dál, kdyby to dopadlo tak nebo tak, abychom byli co nejlépe připraveni,“ říká Josef Dostál. Spolu s Havlem a Trefilem absolvovali předolympijské soustředění i velkou část tréninku s náhradníkem Pavlem Davídkem, zatímco Jan Štěrba bojoval za svou londýnskou účast a často pádloval sám na Vltavě, až ho poznávali i tamní rybáři.

Přesto přese všechno zajel čtyřkajak - už se Štěrbou na palubě - minulý víkend na republikovém šampionátu druhý nejrychlejší čas světové historie. A podle Jana Štěrby se dá tahle forma udržet až do olympijského finále.

Přehrát

00:00 / 00:00

Čtyřkajak odletěl na svoji olympijskou misi do Londýna

„Dá. Bylo to pro nás i v něčem dobré a věřím, že bude soupeřům vrtat v hlavě, že jsme schopni takový výkon předvést. Navíc se domnívám, že v olympijském závodě můžeme podat ještě lepší výkon než v Račicích.“

Ale rozhodně ne celá posádka bere tamní rekordní výkon stoprocentně pozitivně.

„Upletli jsme si na sebe pořádný bič. Bude se od nás hodně očekávat. Teď je jen na nás, abychom to dokázali. Jedeme si do Londýna pro co nejlepší výsledek a snad to i cinkne.“

Přiznejme si to - odvážná slova Josefa Dostála by se k vám možná ani nedostala nebýt oné dopingové aféry.

„Díky nebo vinou toho, co se stalo, tak jsme teď na výsluní. Doufal jsem, že kanoistika nebudete tolik propagovaná, pojedeme tam jako černí koně a pak překvapíme. Teď je to spíš naopak, ale nijak se z toho nehroutíme ani nemáme přehnaná očekávání. Prostě si věříme zdravě,“ uzavřel člen olympijského čtyřkajaku Jan Štěrba chvíli před tím, než nasedl do letadla směr Londýn.

Jakub Kanta, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme