Čtyřkolkář Macháček čeká na Dakaru na rozhodnutí komisařů

Jako na jeden ze svých nejsmutnějších Silvestrů bude na ten s letopočtem 2011 vzpomínat Josef Macháček - pětinásobný vítěz Rallye Dakar na čtyřkolce. Proč? Není totiž vůbec jisté, že letošní Dakar vůbec pojede.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Josef Macháček si na čtyřkolce pracuje sám | Foto: Jan Říha

Právě 31. prosince se legendární pětapadesátiletý český pilot čtyřkolky od pořadatelů dozvěděl, že on a jeho šest soupeřů nebudou vpuštěni do závodu v oficiální klasifikaci čtyřkolek.

Úpravy na jejich strojích jsou prý tak zásadní, že neodpovídají technickým předpisům. A tak Silvestr strávili Josef Macháček a spol. sepisováním oficiálního protestu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Čtyřkolkář Macháček čeká na Dakaru na rozhodnutí komisařů

„Já jsem tady pro závodění, chci ten poslední Dakar dojet! Že moje čtyřkolková kariéra skončí tímto způsobem, to jsem vážně nečekal.“

Pětinásobný dakarský vítěz totiž připravuje buginu, se kterou měl jet už letošní Dakar. Jenže konstrukční problémy odložily tento projekt na příští ročník. A tak se rozhodl to naposledy zkusit na své oblíbené čtyřkolce, kterou si zásadně staví vlastníma rukama.

Snad ještě žije naděje, že komisaři protest uznají a že především argentinským soupeřům na čtyřkolkách, kteří mají být podle zákulisních informací v pozadí této události, Josef Macháček ukáže, jak se rozhodují závody přímo na trati.

Dozvědět bychom se to měli ještě dnes, tedy na Nový rok. Třeba přinese hned jeho první den do českého tábora dobré zprávy.

Jan Říha, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme