Čtyřkolkář Macháček se rozhodl odstoupit z Dakaru

Český motocyklový jezdec a pětinásobný vítěz Rallye Dakar Josef Macháček se rozhodl z této slavné soutěže odstoupit. Pořadatelé totiž definitivně zamítli jeho protest proti vyloučení z kategorie čtyřkolek. Vyloučen byl pro nesplnění administrativních podmínek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Josef Macháček na Dakaru (ilustrační foto) | Foto: Jan Říha | Zdroj: Český rozhlas

Pořadatelé čtyřiapadesátiletého Macháčka vyloučili z hodnocení čtyřkolek krátce před startem rallye. Prvním zdůvodnění bylo nesplnění technických podmínek. Jeho čtyřkolka prý není stejně jako šest dalších na letošní ralley sériové výroby. Stroj ale bez problémů prošel administrativní a technickou přejímkou před startem rallye.

V neděli se tak důvod změnil na blíže nespecifikovanou administrativní chybu. Macháček jako konstruktér vlastního konkurenceschopného stroje přiznal ztrátu motivace pro boj v africké poušti a dodal, že mimo klasifikaci nebude riskovat zdraví ani rozbití vozidla.

Letošní start na Dakaru měl být Macháčkův poslední.

Daniela Pavlíčková, Český rozhlas, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme