Cyklista Bárta byl v časovce MS sedmý

Specialista na časovky Jan Bárta si na mistrovství světa dojel pro sedmé místo. Na medaili mu v nizozemském Vakelenburgu chyběla necelá půlminuta, zlato obhájil Němec Tony Martin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cyklista Jan Bárta | Foto: Tomáš Kohout | Zdroj: Český rozhlas

"Nevýhoda pro mě byla, že na začátku pršelo, teď už je to trochu suché," líčil v cíli Bárta Tomáši Kohoutovi, ale příliš mu tahle skutečnost nevadila. "Určitě jsem měl výhodu, že třicet kilometrů odtud máme týmový barák, takže po polovině těch silnic, co vedla trať, tak trénuju."

Déšť v úvodu přidělal závodníkům kolem Bárty hodně problémů, a to i českému závodníkovi. "Byla to trochu nevýhoda, ale většinu kopců mám najetou z tréninku. V jedné zatáčce mi to trochu víc ustřelilo, ale jinak jsem to projížděl na hraně možností, rychla a v zatáčkách jsem ztrácel minimum."

Přehrát

00:00 / 00:00

Krátce po dojezdu už odpovídal Jan Bárta na otázky Tomáše Kohouta

Za vítězným Němcem Tonym Martinem zaostal sedmadvacetiletý český cyklista z Kyjova více než dvě minuty, což je hodně velká ztráta. "On je světová špička, 2:12 není špatné," usmíval se Jan Bárta, který sedmým místem dosáhl na nejlepší české umístění na mistrovství světa.

Muži - časovka jednotlivců (46,3 km):
1. Martin (Něm.) 58:38, 2. Phinney (USA) -5, 3. Kirijenka (Běl.) -1:45, 4. Van Garderen (USA) -1:50, 5. Kessiakoff (Švéd.) -1:51, 6. Gruzděv (Kaz.) -1:57, 7. Bárta (ČR) -2:13, 8. Dowsett (Brit.) -2:26, 9. Contador (Šp.) -2:30, 10. Malori (It.) -2:41.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme