Cyklista Bárta skončil osmý v časovce na Dauphiné, König je osmý celkově

Cyklista Jan Bárta skončil osmý v časovce etapového závodu Critérium du Dauphiné, tradiční generálce na Tour de France. Jeho krajan a kolega z týmu NetApp Leopold König obsadil dvanácté místo a v celkovém pořadí je osmý. Časovku suverénně vyhrál Němec Tony Martin.

Jan Bárta na Mistrovství České a Slovenské republiky v silniční cyklistice.

Jan Bárta na Mistrovství České a Slovenské republiky v silniční cyklistice. | Foto: Filip Jandourek

Mistr světa v časovce Martin z Omeg Pharma-Quick-Stepu porazil druhého Australana Rohana Dennise o 47 sekund, Dennis se díky druhé pozici dostal do čela průběžného pořadí a vede o pět sekund před Britem Chrisem Froomem, který skončil v časovce třetí.

Bárta ztratil na Martina minutu a 36 sekund, König necelé dvě minuty. V průběžném pořadí se König posunul na osmé místo se ztrátou minuty a jedenácti sekund na Dennise. Až jednašedesátý dojel v časovce dvojnásobný vítěz Tour de France Španěl Alberto Contador, celkově je čtyřiatřicátý.

Závod pokračuje ve čtvrtek pátou etapou z Grésy-sur-Aix do Valmorelu, cyklisty čeká 139 kilometrů včetně čtyř kopců.

Cyklistický závod Critérium du Dauphiné (WorldTour) - 4. etapa (časovka 32,5 km):
1. Martin (Něm./Omega Pharma-Quick-Step) 36:54, 2. Dennis (Austr./Garmin) +0:47, 3. Froome (Brit./Sky) +0:52, 4. Castroviejo (Šp./Movistar) +1:08, 5. Kwiatkowski (Pol./Omega Pharma-Quick-Step) +1:13, 6. Boasson Hagen (Nor./Sky) +1:19, ...8. Bárta +1:36, 12. König (oba ČR/NetApp) +1:58, 90. Raboň (ČR/Omega Pharma-Quick-Step) -4:11

Průběžné pořadí: 1. Dennis 12:40:00, 2. Froome +0:05, 3. Kwiatkowski +0:26, 4. Boasson Hagen +0:32, 5. Porte (Austr./Sky) +0:33, 6. Thomas (Brit./Sky) +0:55, ...8. König +1:11, 124. Bárta +20:59, 141. Raboň +25:46