Cyklista Ježek je nejlepším českým handicapovaným sportovcem roku 2011

Nejlepším handicapovaným českým sportovcem roku 2011 se stal cyklista Jiří Ježek. Sedmatřicetiletý závodník v loňském roce vybojoval mimo jiné titul mistra světa v dráhové cyklistice. V anketě triumfoval podruhé, loni skončil druhý.

Nejlepší handicapovaný sportovec ČR za rok 2011 cyklista Jiří Ježek

Nejlepší handicapovaný sportovec ČR za rok 2011 cyklista Jiří Ježek | Foto: Tereza Jelínková

"Sezóna v roce 2011 byla jedna z mých nejúspěšnějších v dlouhé kariéře. Je sice už březen, ale i tak je to milé ohlédnutí zpátky. Když člověk vidí, jak se mu dařilo, je to impuls pro to co nejlépe se připravit, aby i ta letošní sezóna byla podobně úspěšná," říká Jiří Ježek.

Kterého úspěchu si ceníte nejvíc? Je to zlato z mistrovství světa ve stíhacím závodu na čtyři kilometry?

Asi ano, protože se mi podařilo obhájit titul z předchozího roku a dokázal jsem, že v této disciplíně patřím mezi nejlepší. Z toho jsem měl velkou radost stejně jako z vítězství v premiérovém ročníku Světového poháru v silniční cyklistice.

00:00 / 00:00

S Jiřím Ježkem mluvila po vyhlášení nejlepšího handicapovaného sportovce Tereza Jelínková

Jak vypadá teď vaše příprava, kterou už směřujete k paralympiádě v Londýně?

Od října jsem v plné přípravě, teď jsem pár dní odpočíval a začínám finální přípravu. na silniční závody, které budou od konce března v Česku. Tady budu hodně závodit se zdravými profesionály stejně jako v Německu nebo Rakousku. A pak plynule přejdu k závodům paralympijské cyklistiky, budu závodit celé léto.

Jaké disciplíny vás v Londýně čekají a jaké máte ambice?

Budu chtít jet určitě stíhací závod na čtyři kilometry, podobná disciplína s podobnou přípravou je silniční časovka, která se pojede asi na 25 kilometrů. Do těchto závodů dám maximum. A pojedu i silniční závod, kde moc šancí nemám, ale stát se může všechno.

Alena Benešová, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít