Cyklista König ovládl mistrovství republiky v časovce a zajistil si olympiádu

Cyklista Leopold König se dnes stal mistrem České republiky v časovce. V jízdě proti chronometru se mu v Hodoníně podařilo pokořit i hlavního favorita závodu Jana Bártu, který za ním zaostal o osm sekund. König si díky vítězství zajistil start na olympiádě v Riu.

Leopold König

Leopold König | Foto: Tomáš Kohout | Zdroj: Český rozhlas

König v rámci českého šampionátu ovládl časovku poprvé v kariéře, když porazil mimo jiné i vítěze posledních čtyř ročníků Jana Bártu.

Jezdci britského týmu Sky možná pomohly i Bártovy problémy před startem, kvůli kterým časovkářský specialista málem neodstartoval včas.

Jezdec druhodivizní stáje Bora-Argon 18 ale nakonec proťal startovní fotobuňku bez zdržení. Na padesátikilometrové trati byl Bárta o osm sekund pomalejší než vítěz, takže mu jistota účasti na olympiádě v Riu zatím unikla.

Sáblíková se stala cyklistickou mistryní ČR v časovce. V účast na olympiádě už nevěří

Pro pomyslný bronz si stejně jako v předešlém roce dojel Petr Vakoč, který byl před několika dny poprvé v kariéře nominován na slavný etapový závod Tour de France.

Republikový šampionát bude na jihu Moravy pokračovat o víkendu, kdy jsou na programu závody s hromadným startem.

Společné mistrovství ČR a SR v Hodoníně - časovka:
Muži (50 km): 1. König (Sky) 1:08:01, 2. Bárta (Bora-Argon 18) -8, 3. Vakoč (Etixx-Quick-Step) -49, 4. Okrouhlický (Lawi Author) -1:47, 5. Čanecký (SR) -4:03, 6. Černý (CCC Sprandi Polkowice) -4:29

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít