Cyklista Kreuziger klesl na Giru na 9. místo, 17. etapu vyhrál Ulissi

Dramatický finiš nabídla sedmnáctá etapa cyklistického závodu Giro d'Italia. Ta vedla z Feltre do Tirana a měřila 230 kilometrů. Vítězství nakonec slaví Ital Diego Ulissi poté, co jury diskvalifikovala dalšího Itala Giovanniho Viscontiho, který si při závěrečném spurtu nepočínal férovým způsobem. Roman Kreuziger dojel čtyřiadvacátý a v průběžném pořadí klesl na deváté místo. Vede stále Alberto Contador.

Italský cyklista Diego Ulissi vyhrál 17. etapu Gira d'Italia

Italský cyklista Diego Ulissi vyhrál 17. etapu Gira d'Italia | Zdroj: ČTK

Cyklisté se pořádně opřeli do pedálů hned od startu. Za první hodinu, než se utrhla skupinka uprchlíků, ujeli skoro 48 kilometrů! Ani pak, když bylo v čele šestnáct cyklistů nezvolnili, donutila je k tomu až stoupání na Passo Tonale a Apricu.

O vítězství spurtovali tři cyklisté. Ital Visconti ale odstrčil svého krajana Ulissiho, který ho natlačil k bariéře a přestože dojel do cíle první, jury mu vítězství vzala a přiřkla ho právě Ulissimu. Třetí skončil Španěl Lastras.

Roman Kreuziger dojel čtyřiadvacátý, ale v celkovém pořadí si o příčku pohoršil, na 9. místo. Díky náskoku z úniku se před něj dostal Bělorus Konstantin Sivcov, který je pátý. Vede stále Španěl Alberto Contador, na kterého Kreuziger ztrácí téměř deset minut.

17. etapa Feltre - Tirano (230 km):

1. Ulissi (It.) 5:31:51, 2. Lastras (Šp.), 3. Visconti (It.) oba stejný čas, 4. Bakelants (Belg.) -4, 5. Taborre (It.), 6. Vorganov (Rus.), 7. Dupont (Fr.), 8. Hernández (Šp.), 9. Kiserlovski (Chorv.) všichni -8, 10. Sivcov (Běl.) -10 ... 24. Kreuziger -2:59

Průběžné pořadí: 1. Contador (Šp.) 68:18:27, 2. Scarponi -4:58, 3. Nibali (oba It.) -5:45, 4. Gadret (Fr.) -7:35, 5. Sivcov -9:12, 6. Rujano (Ven.) -9:18, 7. Nieve (Šp.) -9:22, 8. Meňšov -9:38, 9. Kreuziger -9:47, 10. Rodríguez (Šp.) -10:25

Tomáš Kohout, Alena Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít