Cyklista Kreuziger příští rok nepojede Tour de France

Český cyklista Roman Kreuziger vynechá příští ročník slavné Tour de France. Na nejtěžším etapovém závodě bude chybět po čtyřech letech, soustředit se totiž chce na Giro d´Italia a španělskou Vueltu. Rád by startoval také na olympiádě a mistrovství světa.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roman Kreuziger během svého jediného úniku na letošní Tour, ve 12. etapě s Francouzem Chavanelem (vpředu)

Roman Kreuziger během svého jediného úniku na letošní Tour, ve 12. etapě s Francouzem Chavanelem (vpředu) | Zdroj: ČTK

Italské Giro bylo pro Kreuzigera číslem jedna už v uplynulé sezoně, zaznamenal na něj dosud nejlepší český výsledek v historii, když obsadil šesté místo.

„Tour bude hodně časovkářská a na nejlepší bych tam mohl ztratit, i když jsme na časovkách hodně zapracovali. Giro je rozumnější, než bylo letos. A hlavně: když jsem porovnával trasu obou závodů, víc se mi líbila skladba Gira. A je tam reálná šance být na pódiu,“ uvedl na svém webu Kreuziger.

Harmonogram závodů na příští sezonu si sestavoval sám, jen některé věci konzultoval se sportovním ředitelem Martinellim. Do přípravy chce zařadit třeba i soustředění ve vysoké nadmořské výšce.

Prvním závodem bude pro Kreuzigera v příští sezoně Kolem Sardinie.

„Sardinii jsem loni vyhrál ještě v barvách Liquigasu. Je to závod, který by mi měl vyhovovat, a na začátek sezony je ideální,“ uvedl. V době, kdy se koná Tour de France, pojede český cyklista závod Kolem Polska. Sezonu by chtěl uzavřít na Lombardii.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme