Cyklista Raboň vyhrál závod Kolem Murcie. Porazil i Armstronga

Český cyklista František Raboň triumfoval v jubilejním 30. ročníku závodu Kolem Murcie. Šestadvacetiletý jezdec tak získal své první celkové vítězství v etapovém podniku mezi profesionály.

František Raboň

František Raboň | Foto: František Raboň

František Raboň z týmu HTC-Columbia dojel do cíle v Muricii bezpečně v hlavním pelotonu ve stejném čase jako vítěz Theo Bos z Nizozemska, a udržel si tak v čele více než 30 sekundový náskok, který získal v sobotní časovce.

V závěrečném hodnocení pak druhou příčku se ztrátou 38 sekund získal Denis Meňšov, vítěz Vuelty a Gira d'Italia. Třetí skončil s odstupem 53 sekund Brit Bradley Wiggins. Sedminásobný vítěz Tour de France Američan Lance Armstrong byl sedmý o 1:23 minuty za českým vítězem.

Cyklistický závod Kolem Murcie - 5. etapa (121 km):
1. Bos (Niz.) 2:43:35, 2. Brown (Austr.), 3. Schorn (Rak.), 4. Iglinskij (Kaz.), 5. Bommel (Něm.), 6. Downing (Brit.), ...33. Raboň, 61. Bárta (ČR) všichni stejný čas.

Konečné pořadí:
1. Raboň 16:01:24, 2. Meňšov (Rus.) -38, 3. Wiggins (Brit.) -53, 4. Klöden (Něm.) -57, 5. Jufre (Šp.) -1:21, 6. Clement (Niz.) -1:23, ...33. Bárta -8:17.

Jan Cigánik Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít