Cyklisté hledali na MČR útočiště před vedrem i ve fontáně. Kromě Sáblíkové

Jestli jste se jako malí cachtali v kašnách a fontánách, budete mít pochopení pro cyklisty, kteří se včera ráchali uprostřed Námestí Mieru v Nové Dubnici, sotva slezli po časovce na mistrovství republiky s kola. Asi se jim při vzpomínce na 36°C ve stínu nelze divit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dominik Skaloš ve fontáně na Námestí Mieru | Foto: Tomáš Kohout

„Je to příjemné a po závodě je to na nohy určitě to nejlepší. Byl to můj nápad, ale doufám, že týmoví kolegové ještě přijdou a nezůstanu tu sám,“ přál si včera v kašně se válející Dominik Skaloš.

Juniorovi závodícímu za pražskou Duklu se přání vyplnilo. A zatímco se malé děti na okraji žulové římsy držely rodičů, trojice mladých Čechů řádila pod tryskami plnící fontánu i pod hladinou. To Martina Sáblíková je z rychlobruslení zvyklá na pevné skupenství vody. Zaujala ji ale fontána - coby vana?

„Fontána coby vana mě až tak nezaujala, ale musím říct, že se těším do sprchy. V časovce to bylo celkem dobré, i když jsme se samozřejmě všichni zapotili, ale po ní, když člověk sedne na kolo a vyjíždí se, je to horší, než na trati. Neříkám, že na mejdany v bazénku nejsem, ale dneska určitě ne…“

Přehrát

00:00 / 00:00

Fontána na Námestí Mieru v Nové Dubnici posloužila cyklistům jako útočiště před vedrem

Možná tak oslaví i svůj třetí titul mistryně republiky v cyklistické časovce. Ženy ale jsou - zdá se - odolnější než cyklisté. Třeba Pavla Havlíková se prolévala po závodě spíše zevnitř. Vodou!

„Už to není ani o ionťácích nebo speciální výživě, jen o tom, aby do sebe člověk dostal tekutiny, aby bylo tělo zavodněné.“

Ačkoliv… Před startem si tam chodily jiné cyklistky namáčet ručníky, aby se ve vedru ochladily. A i Pavla Havlíková nakonec kašnu uprostřed rozžhaveného náměstí ocenila. Ačkoliv s mladíky z Dukly už se v ní nepotkala.

„Už asi odjeli, takže tam s nimi už asi žádná show nebude. Ale určitě se tam půjdeme svlažit ještě před odjezdem, abychom přežili cestu na hotel bez úhony,“ plánovala si cyklistka Pavla Havlíková.

Tomáš Kohout, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme