Cyklisté Machačová a Kadlec mají bronz z dráhového ME

Dráha v nizozemském Apeldoornu bude u cyklistky Jarmily Machačové asi i nadále patřit mezi oblíbené. Na stříbro z mistrovství světa totiž na stejném místě navázala bronzovou medailí z evropského šampionátu. I tentokrát to bylo v bodovacím závodě. A ve stejné disciplíně se poté z kovu stejné hodnoty radoval také Milan Kadlec.

Zdeněk Machač a Jarmila Machačová před studiem RW

Zdeněk Machač a Jarmila Machačová před studiem RW | Foto: Radio Wave

Machačová prokázala na pětadvacetikilometrové trati vytrvalost i dobré nervy. V posledním sprintu do cíle potřebovala vyhrát, aby se postavila na stupně vítězů. A pětadvacetileté české cyklistce se to podařilo. Dohromady nasbírala 13 bodů, o jeden méně než stříbrná Polka Pawlowská, Ruska Romanjutová brala zlato za zisk devatenácti bodů.

Machačovou napodobil v Nizozemsku zhruba hodinu poté reprezentační kolega Milan Kadlec, který stejně jako ona skončil třetí. Pro 37letého veterána je to vůbec první cenný kov z kontinentálního mistrovství.

Rozdíl mezi oběma českými medailisty byl v tom, že Kadlec se o své umístění nemusel až tolik strachovat do závěru. Spolu s pěticí závodníků totiž dojel zbytek pole o kolo, a získal tak dvacetibodovou bonifikaci. Celkově nashromáždil 36 bodů, druhý Švýcar Dillier měl o tři víc, vyhrál Polák Ratajczyk se 43.

Fanoušky českého sportu může jen mrzet, že právě bodovací závod vypadl z programu londýnské olympiády. Dernéru si odbyl v roce 2008 v Pekingu.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít