Cyklisté na Giro d'Italia si užili den volna

Den volna. To je slovní spojení, které uvítá snad každý. Cyklisté, kteří jedou Giro d'Italia, si k tomu mohli říci: KONEČNĚ den volna. V kuse totiž závodili skoro dva týdny a o víkendu navíc dostali pořádně zabrat při horských etapách. Včetně Jana Bárty, který si v sobotu dojel pro druhé místo, v neděli poznal respekt soupeřů, ale také se pořádně trápil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Andrey Anador a Jan Bárta | Zdroj: ČTK

"Lidé člověka víc vnímají, vědí, že to je ten, co byl den předtím vepředu, ale bylo to také dost tvrdé. Jelo se hodně rychle, do toho pršelo, každý se snažil jet vepředu a dávat pozor, aby na dešti neuklouznul a nešel k zemi. Bylo to tvrdé," pousmál se cyklista německé stáje NetApp Jan Bárta.

Jak se z toho dáváte dohromady o dni volna? Už se vracejí síly, nebo jsou nohy stále stejně dřevěné a zakyselené?

Člověk musí dělat všechno pro to, aby nohy rozhýbal, aby mu neztuhly. Byl jsem dopoledne hodinu na ergometru, protože venku celý den pršelo. Už je to snad lepší, člověk musí hodně spát, dobře jíst a odpočívat.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor s Janem Bártou pořídil na Giro d'Italia Tomáš Kohout

Když jste zmínil ergometr, byl byste se radši byl projet normálně venku na kole, kdyby bylo lepší počasí?

Určitě jedu vždycky radši ven, ale v tomhle počasí to pro tělo není nic moc, protože déšť vezme hodně síly. Je lepší zůstat v suchu.

Byl den volna už hodně potřeba?

Poslední blok byl hodně dlouhý, bylo to snad dvanáct dní v kuse. Ale člověk to musí brát tak, jak to je, je to pro všechny stejné. Já jsem za ten den volna rád, protože v sobotu jsem tam nechal všechno a v neděli se hodně trápil, tak jsem rád, že jsem si mohl odpočinout.

Tomáš Kohout, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme