Cyklisté zahajují boj o růžový trikot. Startuje Giro d´Italia

Dvanáct let mínus den. Přesně tolik času uplynulo od chvíle, kdy se český cyklista oblékl na Giro d´Italia do růžového dresu celkového lídra. Jan Hruška tehdy vyhrál prolog ve Vatikánu. V přepočtu to bylo o centimetry a možná mu tehdy pomohli všichni svatí. Třeba se dočkáme podobného zázraku i dnes.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roman Kreuziger během svého jediného úniku na letošní Tour, ve 12. etapě s Francouzem Chavanelem (vpředu) | Zdroj: ČTK

Jan Bárta a Roman Kreuziger. To jsou dva Češi, kteří se postaví na startovní rampu dnešní časovky v dánském Herningu. Ne, to není blud, to je pravda. Jak jména, tak dějiště, Giro opět startuje daleko od Itálie.

Oba cyklisté mají úplně jiné cíle. Kreuziger hodlá útočit na celkové pořadí, nesmí dnes jít do maximálního rizika, jeho chvíle přijde až v kopcích. To Jan Bárta se chystá, že by mohl zazářit v některé z etap.

Přehrát

00:00 / 00:00

Startuje populární Giro d´Italia, v němž nechybí ani čeští zástupci - Roman Kreuziger a Jan Bárta

A byl by to růžový sen, kdyby se mu to povedlo dnes. Časovky umí, ta dnešní je navíc krátká, s delšími rovinkami i technickými, prudkými zatáčkami. Jan Bárta je bojovník, nemusí se omezovat, může do všeho jít naplno.

Tomu, kdo chce vyhrát prolog 95. Gira a obléknout se jako první do růžového dresu, stačí maličkost. Zajet lepší čas než jeho 197 soupeřů.

Tomáš Kohout, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme