Cyklistka Diepoldová má nečekané stříbro z časovky na paralympiádě

Říká se, že nečekaný úspěch potěší sportovce víc, než když obhajuje předchozí dobré umístění, byť úspěšně. Své o tom ví i cyklistka Tereza Diepoldová. Na paralympiádu do Londýně jela s tím, že chce hlavně být spokojená sama se sebou, na medaili ale rozhodně nemyslela. A nakonec získala stříbro v časovce na okruhu Brands Hatch.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cyklističtí medailisté z paralympiády: zleva Jiří Bouška, Tereza Diepoldová, Jiří Ježek | Foto: Tereza Jelínková

"Nečekala jsem to, myslela jsem, že tady žádný dobrý výsledek nezajedu, při tréninku se mi nejezdilo vůbec dobře, strašně mě bolela noha, měla jsem navíc velký předzávodní stres a byla jsem na všechny okolo protivná," říkala po závodu Tereza Diepoldová.

Čtyřiadvacetiletá Diepoldová s nadkolenní amputací byla předtím dlouholetou plavkyní a cyklistice se věnuje teprve tři roky. Po triumfu ve Světovém poháru se velkého úspěchu dočkala i na paralympiádě, kde prohrála pouze s Američankou Alison Jonesovou.

"Bylo to hodně náročné, těžší závod jsem asi ještě nikdy nejela. Ve druhém kole jsem normálně brečela, jak už jsem nemohla. Byla jsem šťastná, že už jsem v cíli a bylo mi jedno, kolikátá jsem, hlavně že už tam jsem," usmívala se Tereza Diepoldová.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Terezou Diepoldovou mluvila po zisku stříbra v časovce Tereza Jelínková

"Nevadí mi kopce, vadí mi taková ta nakloněná rovina, kdy se musíte zmáčknout a jet co nejvíc na sílu. A ve druhém kole, kdy vám docházejí síly, už to ani nejde. Takže už si s prominutím protahujete hubu," popsala průběh náročné časovky Diepoldová, která teď plánuje nečekané stříbro oslavit.

"Asi se opiju (smích). Půjdeme s kamarády do hospody, slavit budu i s rodiči, nebudeme to nějak prožívat, možná se to nějak sklouzne, ale to tady nebudu říkat," směje se Tereza Diepoldová.

Alena Benešová, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme