Cyklistka Sáblíková vzdala, mistryní světa je Vosová

Martina Sáblíková nedokončila závod s hromadným startem na mistrovství světa v silniční cyklistice. Dvojnásobná olympijská vítězka v rychlobruslení vzdala. Zvítězila Nizozemka Vosová.

Martina Sáblíková skončila devátá v časovce na MS v silniční cyklistice

Martina Sáblíková skončila devátá v časovce na MS v silniční cyklistice | Zdroj: ČTK

Sáblíková vzdala půl okruhu po hromadném pádu, který zřejmě spoluzavinila další Češka Pavlína Šulcová. Tu trefila jedna z Italek, šly k zemi a s nimi dvě třetiny pelotonu.

Sáblíková s potlučeným kolenem ještě chvíli pokračovala, a pak odstoupila i kvůli mechanickým problémům. Z Češek dojela jen Martina Růžičková, která obsadila 42. místo.

Po pěti druhých místech opět vybojovala zlato domácí Nizozemka Marianne Vosová, druhá skončila Australanka Neylandová a třetí Italka Longová Borghiniová.

Zlato ze závodu cyklistů do 23 let si odváží Lucenko z Kazachstánu. Nejlepší z českých reprezentantů byl na 33. pozici Hník.

Mistrovství světa v silniční cyklistice v Limburgu (Nizozemsko) - závody s hromadným startem:

Ženy (129 km): 1. Vosová (Niz.) 3:14:29, 2. Neylandová (Austr.) +10, 3. Longová Borghiniová (It.) +18, 4. Nebenová (USA) +33, 5. Van der Breggenová (Niz.) +55, 6. Rattová (It.) +3:40, 7. Villumsenová (N. Zél.), 8. Arndtová (Něm.), 9. Johanssonová (Švéd.), 10. Brzezná-Bentkowská (Pol.) všechny +4:37, ...42. Růžičková +4:58, Sáblíková, Šulcová (všechny ČR) obě nedokončily.

Muži do 23 let (177,1 km): 1. Lucenko (Kaz.) 4:20:15, 2. Coquard (Fr.), 3. Van Asbroeck (Belg.), 4. Houle (Kan.), 5. Pibernik (Slovin.), 6. Chaves (Kol.), ...33. Hník, 45. Hirt všichni stejný čas, 66. Černý +25, 88. Filip (všichni ČR) +31.

Tomáš Kohout Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít