Cyklisty čeká na MČSR netradiční dojezd závodu s hromadným startem

Chtějí-li cyklisté bojovat o titul mistra své země, musejí podstoupit pořádnou dřinu. Ti čeští o něj budou závodit spolu se Slováky v okolí Dubnice nad Váhom a pořadatelé si pro ně připravili laskominu. Ne, cíl nebude na kopci. Ale zase ne ani na silnici. A když vynecháme prašné cesty, zbude nám jen stadión..

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Původem rychlobruslařka Martina Sáblíková opět triumfovala na cyklistické časovce na MČR | Zdroj: ČTK

„Ano, tady před námi bude dojezd na stadioně,“ potvrzuje Milan Dvorščík, hlavní rozhodčí závodu a sám bývalý cyklista - dokonce druhý z mistrovství světa. To ale bylo v roce 1994. Ani on sám už dojezdy na atletických oválech nepamatuje.

„Zažil jsem asi dvakrát nebo třikrát dojezdy na stadioně v Polsku, ještě když jsem byl junior. Já jsem u nás s tímhle končil,“ přemítal Milan Dvorščík při pohledu z fotbalové klubovny na atletickou dráhu, kde budou dnes dojíždět cyklisté.

Přehrát

00:00 / 00:00

Cyklisté dnes na společném Mistrovství České a Slovenské republiky budou mít cíl netradičně na stadioně

„Je to taková specialita, která byla v minulosti dost pravidelná, ale většinou byl dojezdy na štěrkové dráze. Teď tu máme tartan, to je něco jiného, bezpečnějšího. Zajímavé je to i v tom, že tu budeme mít kulturní program a diváckou kulisu. Od organizátora je to dobrý tah.“

Při etapách Závodu míru to naopak bývala tradice. I při těch pěti, které zde končily. Mimochodem, jednu z nich vyhrála legenda polské cyklistiky, Ryszard Szurkowski.

Dnes se bude čekat na jiné hrdiny, kteří si to přihasí po absolvování náročné, zvlněné trati. Třeba na Petera Sagana, největšího favorita společného šampionátu, ale také na bratry Velitse a české profesionály.

Tomáš Kohout, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme