Cyklokrosař Dlask si pochvaluje přestup do českého týmu

Český cyklokros patří k našim nejúspěšnějším cyklistickým disciplínám. Úspěchy Zdeňka Štybara, Kateřiny Nash a dalších lákají diváky na závody i ne zrovna teplém počasí. Fanoušci se mají v následujících dvou týdnech na co těšit. 16. října se jede Světový pohár v Plzni a o týden později v Táboře.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cyklokros je pot a dřina v nevybíravých podmínkách. | Foto: Tomáš Adamec

Cyklokrosová sezóna už je v plném proudu. Například česká pohárová soutěž, TOI TOI Cup, má už tři závody. Po nich je v čele půběžného pořadí vicemistr světa z Tábora 2001 a pětinásobný mistr České republiky Petr Dlask. Po dlouholetém působení v Belgii změnil před novou sezónou stáj a nově hájí barvy českého týmu Rubena Birell. Díky tomu se může více soustředit na tuzemské závody.

"Chtěl bych jet všechny závody doma a necestoval tolik jako dřív i kvůli rodině. Už se mi tolik nechce jezdit na závody, hledal jsem tam pak obtížně motivaci. Jsem rád, že jsem našel angažmá v Rubena Birell Specialized týmu, a to díky Jardovi Žitnému. Navíc jsem si užil i léto na bikách, byl jsem s rodinou. Považuju to za lepší přípravu než silniční závody v Belgii" vysvětluje nejvyšší závodník ve světové cyklokrosové špičce (Dlask měří 197 centimetrů).

Přehrát

00:00 / 00:00

Cyklokrosaře čekají závody Světového poháru v Plzni a Táboře

Na posledním světovém šampionátu v Německu skončil Petr Dlask čtrnáctý a dokázal, že v pětatřiceti letech může bez problémů držet krok i s mladšími jezdci. Nakonec v českých barvách byl druhý nejlepší za mistrem světa Zdeňkem Štybarem. Naopak kvůli zranění nedojel do cíle Radomír Šimůnek, a nejen proto si chce letos vše vynahradit.

"Čeká mě seriál Superprestige, seriál GvA Trofee, samozřejmě nesmím zapomenout na Světový pohár. Závodů je strašně moc, v kalendáři jich mám asi čtyřicet do konce února, což je obrovská porce," potvrzuje Šimůnek, že na nedostatek práce si rozhodně nemůže stěžovat.

V neděli se nositel slavného cyklokrosového jména poprvé představí v nové sezóně na domácí trati. Světový pohár zavítá do Plzně.

"Cíle mám pořád stejné. Chtěl bych se zase vrátit do špičky, kde jsem byl. Chtěl bych stabilně patřit do elitní desítky, možná pětky. Ne jako loni, kdy jsem stěží skončil patnáctý. Když se budu na závodech cítit dobře a budu jezdit okolo pátého místa, budu spokojený," říká Radomír Šimůnek.

Alena Benešová, Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme