Cyklokrosař Paprstka se stal juniorským mistrem světa

Hned úvodní závod cyklokrosařského světového šampionátu v Táboře přinesl české výpravě zlato. Mezi juniory se z vítězství radoval Tomáš Paprstka. Mezi muži do 23 let triumfoval polský jezdec Pawel Szczepaniak.

MS v cyklokrosu 2010 - stupně vítězů. Mezi juniory zvítězil Tomáš Paprstka (uprostřed). | Foto: Tomáš Adamec

Tomáš Paprstka dokonale využil domácího prostředí. Zahraniční soupeři na technické a místy zledovatělé trati často padali, český jezdec šetřil síly a ve třetím z pěti okruhů zaútočil. Francouz Alaphilippe ho sice připravil o bezmála desetisekundový náskok, ale ne o titul světového šampióna.

„Já jsem to ani nečekal, že to bude takový nástup. Oni se mě nechytli. Nevím proč, jestli nechtěli, neměli síly nebo jsem jel tak dobře. Vytvořil jsem si malý náskok a to je určitě stálo nějaké síly, než mě sjeli v posledním kole," říkal po závodě Tomáš Paprstka.

Polští bratři Szczepaniakové poté ovládli kategorii do 23 let. Pawel porazil o rok mladšího Kacpera. Nejlepším Čechem byl patnáctý Jiří Polnický.

00:00 / 00:00

Reportáž Pavla Petra o vítězném závodě juniorského cyklokrosaře Tomáše Paprstky na MS v Táboře

MS v cyklokrosu v Táboře:

Junioři:
1. Paprstka (ČR) 40:30, 2. Alaphilippe (Fr.) stejný čas, 3. Dolfsma (Niz.) -9, 4. Lasák (ČR) -19, 5. Vermeersch (Belg.) -20, ... 11. R. Polnický -1:01, 16. Boroš -1:31, 18. Nipl (všichni ČR) -1:40

Jezdci do 23 let:
1. P. Szczepaniak 55:37, 2. K. Szczepaniak (oba Pol.) -20, 3. Jouffroy (Fr.) -21, 4. Meeusen (Belg.) -46, 5. Konwa (Pol.) -56, ...15. J. Polnický -1:53, 17. Petruš -2:09, 23. Nesvadba -2:52, 32. Hník -3:52, 35. Menger (všichni ČR) -4:32.

Tomáš Kohout, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít