Cyklokrosař Šimůnek chce na mistrovství světa překvapit

Osmnáct zlatých, devatenáct stříbrných a dvacet bronzových medailí. Přesně taková je bilance českých a v minulosti československých cyklokrosařů na mistrovství světa. Rozšířit tuto sbírku mohou naši reprezentanti o tomto víkendu. Světový šampionát hostí německé městečko Sankt Wendel.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na cyklokrosové trati v Táboře se střídala jedna zatáčka za druhou. | Foto: Tomáš Adamec

Před rokem v Táboře na zlato dosáhli Zdeněk Štybar a junior Tomáš Paprstka. Právě ke Štybarovi se upínají největší naděje v případě elitní kategorie. Vysoko myslí také Radomír Šimůnek, který se do terénu vrátil po operaci klíční kosti.

"Sice to drží, ale svaly okolo jsou poloviční než byly. Když jsem naposledy jel v Hooherheide, tak jsem tu ruku cítil při každém sjezdu, jak vibruje a jak nemá z čeho brát. Ale s tím se nedá nic dělat, nemůžu na to myslet," říká Šimůnek, pro kterého přišla operace a následná absence v nejméně vhodnou dobu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Cyklokrosař Šimůnek chce na MS překvapit

"Jinak jsem v pohodě, ale moje forma asi nebude úplně dokonalá. Snažil jsem se udělat takovou rychlokvašku. Uvidíme, jaká bude trať v den závodu, snad by mohla zmrznout. Kdyby tam bylo to bláto, co tam bylo včera, tak by to nebylo moc dobré. Když to nevyjde, tak jsou ještě tři neděle a tam určitě nesložím zbraně," říká odhodlaně Radomír Šimůnek.

V závodě žen může pomýšlet vysoko Kateřina Nash. Loni v Táboře jí stupně vítězů těsně unikly, letos se ze šampionátu rozhodně nechce vracet s prázdnou.

"Ty neúspěchy mě spíš motivovaly k další práci. Když člověk tu motivaci ztratí, tak už nemá cenu dál závodit. Klidně jsem mohla skončit po bikové sezóně a na cyklokros se vykašlat, ale chtěla jsem jet ještě jednou na mistrovství světa," říká Kateřina Nash.

"Medaile byl určitě cíl této sezóny. Jestli to vyjde nebo ne, to se uvidí v neděli, ale život na tom určitě nezávisí," má jasno Nash. V juniorské kategorii přemýšlí o ataku nejvyšších příček z pěti českých reprezentantů Jakub Skála, Vojtěch Nipl a Tomáš Medek. Mezi závodníky do třiadvaceti let pak juniorský mistr světa Tomáš Paprstka.

Alena Benešová, Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme