Cyklokrosař Štybar odmítl na Vánoce závodit, bude s rodinou

Doma ve Stříbře stráví Štědrý den dvojnásobný cyklokrosový mistr světa Zdeněk Štybar. Vánoce miluje nade vše, stejně jako s nimi spojenou rodinnou pohodu. I proto odmítl 24. prosince startovat v závodě Superprestige.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cyklokrosař Zdeněk Štybar | Foto: Šárka Ševčíková

Je to jednoduché: během Štědrého dne má být rodina pohromadě. I pořadatelé prestižních závodů by měli tuto skutečnost respektovat.

„Ani jsem jim neřekl, že se omlouvám, jen to, že nepřijedu, protože Vánoce jsou pro mě jediný den v roce, který můžu strávit opravdu od rána do večera s celou rodinou. Na Štědrý den jsou prostě vypnuté telefony, já svůj zapínám jen pro hodinu dopingové kontroly, kdyby mě hledali,“ svěřil se Zdeněk Štybar.

Přehrát

00:00 / 00:00

Cyklokrosař Zdeněk Štybar odmítl jet na Vánoce závod Superprestige

Ví však moc dobře, že tradiční speciality jako řízek s bramborovým salátem si může dopřát jen v malé míře.

„Spíš jen ochutnám. Mamka většinou udělá nějakou dobrou rybu, zpravidla pstruha, a to si nedám se salátem, ale s bramborami, rýží nebo těstovinami. Nemám tu úplně tradiční českou vánoční stravu, ale s tím už jsem srovnaný. Vychutnám si to po sezóně.“

K Vánocům ovšem patří také dárky. Šestadvacetiletý cyklista si moc dobře pamatuje, jaký mu v minulosti udělal největší radost.

„Jednou jsem dostal kolo, BMX, bylo to GT, které měl u nás asi málokdo, to byl skvělý dárek. Mám ho pořád.“

Ale přeci jen, hlavní kouzlo Vánoc spočívá v něčem úplně jiném.

„Pro mě je to opravdu hlavně o tom, že strávím celý den a večer s celou rodinou, kdy spolu sedíme u stolu. O těch dárcích to až tak není, spíš o atmosféře – jdeme do kostela, dát si večeři, popovídat si a užít si den,“ říká Zdeněk Štybar.

Pavel Petr, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme