Cyklokrosař Zdeněk Štybar dojel v závodě Světového poháru třetí

Sen o triumfu před domácími diváky se zatím českému cyklokrosaři Zdeňku Štybarovi nesplnil. V Plzni skončil ve druhém závodě Světového poháru třetí za dvěma Belgičany, vítězem Nielsem Albertem a druhým Svenem Nysem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdeněk Štybar, Niels Albert, Sven Nijs | Zdroj: ČTK

Zdeněk Štybar závodil kousek od domova a chtěl proto získat vítězství. První čtyři kola všem soupeřům zdárně ujížděl. Jenže po útoku mistra světa, Belgičana Alberta, z toho byl nakonec boj o druhé místo, který se nakonec nevydařil. Zklamaný Zdeněk Štybar po závodě tedy byl, ale s porážkou se dokázal smířit.

„Když člověk nevyhraje, tak vždy chce být lepší. Takže trošku zklamání je! Ale těch závodů ještě před sebou máme hodně a můžu to napravit. Když jsem vlastně byl v třiadvacítkách, tak jsem byl pořád celou sezónu druhý - třetí, a pak jsem vyhrál až mistrovství světa. Takže musím doufat v tu samou režii," říkal Zdeněk Štybar.

Závod se jel se na trati v Plzni - Doubravce, v místě kterému se říká U Sv. Jiří. A jakoby se legendou o tomto mučedníkovi inspiroval Niels Albert a své soupeře také trhal kolem, aby je posléze setnul.

Přehrát

00:00 / 00:00

Cyklokros - SP v Plzni

„Jak jel tu silnici, tu cílovou rovinu, tak nám v podstatě nám odjel ze špice. A když někdo tohle dokáže, tak musí být hodně silný," popisuje Zdeněk Štybar to, s jakou převahou se od soupeřů oddělil pozdější vítěz. Jaké to pak je, hecovat se, soustředit na zbytek závodu a bojovat o další pořadí?

„To je vždy těžké, pro tu hlavu, potom zůstat koncentrovaný a jet dál. Ale věděl jsem, že dnes jedu pro české fanoušky, takže jsem na toto musel zapomenout a snažit se být na bedně," konstatoval český cyklokrosař.

O umístění na stupních vítězů bojoval Zdeněk Štybar do posledního šlápnutí. V nájezdu do cílové stoupavé rovinky se ještě snažil o druhé místo, ale to nakonec získal další Belgičan - Sven Nys.

„Samozřejmě mě to mrzí! Druhé místo je určitě lepší než třetí, ale na druhou stranu i kdybych tam přijel s jedním metrem náskoku, na tu silnici, tak Sven by mě přespurtoval, protože už jsem neměl vůbec žádné síly jít navrch," svěřil se Zdeněk Štybar s tím, že ne trati málem vypustil duši.

Tomáš Kohout, Mirko Vasič Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme