Cyklokrosaři míří do Plzně, Štybar bude hájit neporazitelnost

Plzeň se v neděli stane hlavním městem světového cyklokrosu. Na okruhu v Plzni - Doubravce se pojede druhý závod Světového poháru v cyklokrosu Grand Prix Škoda. Jako jeden z favoritů v něm nastoupí v duhovém trikotu i mistra světa a letošní jasný suverén Zdeněk Štybar.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stupně vítězů MS v cyklokrosu mužů 2010. Zdeněk Štybar se zlatou medailí uprostřed. | Foto: Tomáš Adamec

První závod Světového poháru se jel uplynulou neděli ve Švýcarsku, kde Zdeněk Štybar zvítězil před uzdraveným Nilsem Albertem. V Plzni Štybar obhajuje třetí místo z loňského ročníku.

,,Zdeněk Štybar má v tuto chvíli za sebou šest startů a stejný počet vítězství, takže do Plzně přijíždí neporažen. Se současnou formou podle mě má rozhodně na vítězství," poznamenává jeden z hlavních organizátorů závodu Jiří Novotný.

Přehrát

00:00 / 00:00

Cyklokrosaři míří do Plzně, Štybar bude hájit neporazitelnost

Na startu se objeví nejen sedmička českých cyklokrosařů, ale i kompletní světová špička včetně mistrů světa a vítězů světových pohárů.

,,Nebude chybět Nils Albert, také další Belgičan a obhájce druhého místa Sven Nijs, skvělou formu má Klaas Vantornout. Nebude to mít Štybar jednoduché, ale jak nám říkal, tak udělá vše proto, aby ukázal, že on je ten úřadující šampion," tvrdí Novotný.

Oproti loňskému premiérovému ročníku doznala plzeňská trať Světového poháru některých změn.

,,Budou přidány některé kosmetické smyčky a technické pasáže proto, aby si diváci mohli cyklokrosaře užít, protože tím závodníky zpomalíme. zmiňuje ty nejpodstatnější Jiří Novotný a dodává:

,,Nejzajímavější určitě bude výběh po třiadvaceti schodech blízko cílové rovinky. Dále bude divácky zajímavá pasáž poblíž kostela sv. Jiří, kde jsme přidali umělé překážky. Navíc máme velkoplošnou obrazovku, takže budou mít diváci kompletní přehled o závodu."

Nově bude vstupné

,,Dlouho jsme to diskutovali i s pořadateli jiných sportovních akcí. Nejdřív jsme ohlásili vstupné sto korun, nakonec jsme lidštější a vstupné je padesát korun," líčí Novotný.

Kategorie elite startuje v neděli 24. října ve 14 hodn a 30 minut a tou nejlepší pozvánkou do Plzně je určitě momentální forma českých cyklokrosařů v čele s letos neporaženým Zdeňkem Štybarem.

Ladislav Válek, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme