Cyklokrosaři Šimůnek, Dlask a spol. si dají dostaveníčko v Lošticích, bez Štybara

Úvodní závod elitní mužské kategorie TOI TOI Cupu, tedy národní pohárové soutěže, startuje ve 14 hodin. Za účasti téměř kompletní špičky. Chybět bude pouze dvojnásobný mistr světa Zdeněk Štybar.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cyklokros | Foto: Comstock Images

První z domácích závodů slibuje skutečně kvalitní startovní pole. Figurují v něm například Radomír Šimůnek, Lubomír Petruš, Martin Zlámalík nebo Martin Bína.

„Pokud budou i kluci z Belgie, tak to bude zajímavější a bude to otevřený závod pro všechny, protože všichni budou v očekávání, jak na tom kdo po zimě bude,“ domnívá se pětinásobný mistr České republiky a držitel stříbra z mistrovství světa 2001 v Táboře Petr Dlask.

Přehrát

00:00 / 00:00

Cyklokrosaři dnes v Lošticích vstoupí do nové sezóny

Mimochodem, právě v Lošticích loni slavil jediný triumf v sezóně. Tamní trať ale doznala změn. „Teď už spíš záleží na počasí. Na trati je hodně kořenů. Závod bude hodně nervózní.“

Letošní pohárová soutěž nabízí už své čtyřiačtyřicáté pokračování. Sezona pak vyvrcholí jubilejním padesátým mistrovstvím světa ve Spojených státech.

Otázkou zůstává, jestli se za velkou louží představí po přechodu na silnici dvojnásobný majitel duhového trikotu Zdeněk Štybar.

„Bude záležet na tom, jak bude vypadat jeho skladba na jaře, protože Zdeněk je typ na jednorázové závody, takže on by se mohl perfektně připravit na konec ledna a začátek února,“ nastínil ideální scénář Čestmír Kalaš, šéf cyklokrosové komise Českého svazu cyklistiky.

Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme