Cyklokrosaři zanedlouho rozbijí své campery v Táboře.

Nebudou z nich po vzoru Husitů stavět vozovou hradbu, ale své příbytky na kolech využijí - jako obvykle - jako skrýše při mistrovství světa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

logo MS v cyklokrosu 2010 | Foto: www.mstabor2010.cz

Ani po cestě třeba z Belgie nebo Nizozemska nebudou mít cyklokrosaři od kodrcání pokoj, Ono je vlastně samotnou podstatou jejich sportu. Kdyby si chtěli užít hladkých cest, pak zapomenou na zimní cyklistiku a jezdí raději v létě na silnici.

Někteří to třeba někdy zkusí, ale tento týden je centrem cyklistického světa Tábor a trať u sídliště Nad Lužnicí. Snažit se budou všichni, ale není těžké uhodnout, kdo má o motivaci víc.

Je to doma! Mohou se po letech - přesně po osmi - radovat čeští reprezentanti z toho, kde se jede mistrovství světa. A co je ještě lepší, pokud se jel vrcholný podnik sezóny v Česku, nebo Československu, domácím se dařilo. Poslední příklad z kategorie Elite? Stříbro Petra Dlaska z roku 2002.

Přehrát

00:00 / 00:00

Cyklokrosaři zanedlouho rozbijí své campery v Táboře.

Teď se pojede na zbrusu nové trati, kterou si Češi otestovali při národním šampionátu. Vyhrál ho Zdeněk Štybar a získal - zase - mistrovský dres.  „Přál bych si, aby mi vydržel tak dva týdny a pak bych ho vyměnil za něco jiného," prohlásil Štybar sotva dres oblékl.

Máme výhodu

A montérky tím Zdeněk Štybar rozhodně nemyslel. To spíše trikot celkového vítěze Světového poháru. Dalšímu převlékání - do duhového pro mistra světa by se rozhodně nebránil. Měl by pro to mít tuplovanou výhodu.

Nejenže spolupracoval s pořadateli při vymýšlení některých úseků trati, ale hlavně - spolu s dalšími našimi reprezentanty si ji projel v závodním tempu. „Samozřejmě se budou vyjíždět jiné stopy, protože tam pojede více závodníků, ale v podstatě v tom základu to máme víc v ruce než naše konkurence,"  říká Zdeněk Štybar.

Nechtěla chybět

O motivaci má postaráno, o sebevědomí taky. A úplně přesně totéž se dá říci o Kateřině Nash. Mezinárodně znějící jméno má za svobodna Kateřina Hanušová po svém americkém manželovi. Ve Spojených státech také značnou část roku žije.

Nijak jí to ale nebránilo v tom, aby vyhrála poslední závod Světového poháru sezóny. A že se šampionát pojede nejblíže od rodných Prachatic, jak jen je to možné, ji pochopitelně neskutečně povzbuzuje.

„Je to obrovská motivace. Je to jeden z největších důvodů proč jsem tady a proč ty poslední dva roky jsem se vlastně věnovala cyklokrosu trochu víc. Věděla jsem, že mistrovství světa přijede na jih Čech a nechtěla jsem chybět,"
vysvětluje Kateřina Nash, proč za pár dnů pojede vůbec první cyklokrosové mistrovství světa v životě.

Tomáš Kohout, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme