Cyklokrosařka Havlíková dojela v závodu SP v Táboře osmá, junior Pokorný třetí

V kategorii žen dojela úvodním závodu Světového poháru v cyklokrosu v Táboře Pavla Havlíková osmá. V juniorech vybojoval bronzovou pozici Karel Pokorný a mezi cyklokrosaři do 23 let dojel Vojtěch Nipl na desátém místě.

Sanne van Paassenová z Nizozemska zvítězila v závodu žen Světového poháru v cyklokrosu v Táboře | Zdroj: ČTK

Pavla Havlíková výborně odstartovala a držela se v čele závodu s pozdější vítězkou Sanne Van Passenovou, ale jejímu tempu nestačila a z medailových pozic se propadla. S Nizozemkou držela krok jen Američanka Catherine Comptonová, která nakonec v těsném finiši Van Passenové podlehla.

Devětadvacetiletá Havlíková byla mírně zklamaná, protože nezopakovala své páté místo z loňského roku, ale vzhledem k jejímu nachlazení je umístění v první desítce solidním výsledkem.

V kategorii juniorů měl ve hromadném spurtu o třetí místo nejvíc sil Karel Pokorný. V závodě mladíků si suverénně počínal Nizozemec Mathieu van der Poel, který vyhrál se čtyřicetivteřinovým náskokem. V kategorii do 23 let dojel nejlépe z domácích závodníků Vojtěch Nipl. Oproti loňsku si o tři místa pohoršil a skončil desátý.

Světový pohár v cyklokrosu v Táboře:

Ženy (15,91 km): 1. Van Paassenová (Niz.) 40:57, 2. Comptonová (USA) stejný čas, 3. Wymanová (Brit.) -36, 4. Cantová (Bel.) -49, 5. Harrisová (Brit.), 6. Ferrierová-Bruneauová (Fr.) obě -50, ...8. Havlíková -1:00, 16. Mikulášková -1:42, 27. Štěpánová (všechny ČR) -4:56

Muži do 23 let (22,21 km): 1. Teunissen 52:28, 2. Van Kessel (oba Niz.) -16, 3. Bosmans (Bel.) -17, ...10. Nipl -54, 12. Hník -58, 14. Paprstka -1:06, 16. Boroš -1:11, 21. Nesvadba -
2:01, 22. R. Polnický -2:03, 24. Lasák -2:18, 34. Skála (všichni ČR) -3:49

Junioři (15,91 km): 1. Van der Poel (Niz.) 37:39, 2. Hermans (Bel.) -40, 3. Pokorný -1:04, ...8. Vastl -1:19, 14. Ťoupalík -2:08, 23. Svrčina -3:00, 25. Dejmek -3:08, 31. Lehký -3:29, 34. Kubín -4:01, 36. Honzík -4:35, 39. Vrána (všichni ČR) -4:45

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít