Cyklokrosařka Havlíková skončila na SP v Táboře třetí, Bína byl osmý

Česká cyklokrosařka Pavla Havlíková obsadila v domácím závodě Světového poháru v Táboře třetí místo. Na jihu Čech vyhrála Američanka Katherine Comptonová, česká reprezentanta na ni v cíli ztratila sedm vteřin. Mezi juniory vybojoval zlato sedmnáctiletý domácí závodník Adam Ťoupalík.

Adam Ťoupalík (vlevo) dojel na prvním místě v Táboře i do cíle

Adam Ťoupalík (vlevo) dojel na prvním místě v Táboře i do cíle | Foto: Jakub Ptáček

„Od konce prvního kola jsem se držel celou dobu vpředu, hlídal jsem si to tam. A dvě kola před cílem jsem to zkusil, dal jsem do toho všechno – a vyšlo to. Vyšlo to, Belgičan ani Holanďan mě nestihli dojet,“ pochvaloval si dobrou taktiku Ťoupalík.

„Samozřejmě že když jsem ve Valkenburgu dojel dvacátý, soupeři ode mě asi nečekali dneska to nejlepší. V dalších závodech už budou vědět, že patřím do elitní špičky, a budou si mě o to víc hlídat.“

Pavla Havlíková dojela v domácím závodě třetí a připsala si jeden z největších úspěchů kariéry. Třetí příčka jí po šestém místu z prvního závodu sedmidílné série patří i v průběžném pořadí Světového poháru.

00:00 / 00:00

Pavla Havlíková po třetím místě v domácím závodě Světového poháru

"Jsem spokojená s ohledem na to, co tomu předcházelo, protože jsem až do pátku ležela v posteli s nějakou chřipkou a nebyla si jistá, že sem vůbec odcestuju," řekla novinářům třicetiletá cyklistka.

V závodě mužů triumfoval v závěrečném spurtu podruhé v sezoně 22letý Nizozemec Van der Haar, který v cíli porazil těsně Němce Waslebena. Nejlepším z osmi českých mužů byl osmý Martin Bína, který na vítěze ztratil 35 sekund.

Martin Bína byl se svým osmým místem v Táboře spokojený

Druhý závod Světového poháru v cyklokrosu v Táboře:

Muži (30 km): 1. Van der Haar (Niz.) 1:09:06, 2. Walsleben (Něm.) stejný čas, 3. Pauwels (Belg.) -11, 4. Mourey (Fr.) -12, 5. Vantornout -24, 6. Albert (oba Belg.) -27, ...8. Bína -35, 24. Petruš -2:29, 32. Kyzivát -4:25, 37. Bambula -5:04, 42. Malík -6:57, 44. Nesvadba, 45. Adel oba -1 kolo, 46. Šimůnek (všichni ČR) -2 kola.

Ženy (16,8 km): 1. Comptonová (USA) 43:41, 2. Harrisová (Brit.) -6, 3. Havlíková (ČR) -7, 4. Ferrierová-Bruneauová (Fr.), 5. Cantová (Belg.) obě -37, 6. Millerová (USA) -47, ...13. Mikulášková -1:59, 21. Štěpánová -3:40, 22. Nosková -3:45, 30. Czeczinkarová -6:12, 31. Kukulová (všechny ČR) -6:32.

Muži do 23 let (23,4 km): 1. M. van der Poel (Niz.) 54:35, 2. Vermeersch -3, 3. Van Aert (oba Belg.) -17, ...7. Nipl -29, 8. Boroš -32, 13. Skála -1:29, 17. Paprstka -2:05, 22. Lasák -2:39, 28. R. Polnický -3:40, 39. Svrčina -6:05, 40. Rydval (všichni ČR) -6:09.

Junioři (16,8 km): 1. Ťoupalík (ČR) 41:00, 2. Iserbyt (Belg.) -10, 3. Nieuwenhuis (Niz.) -15, ...18. Dejmek -1:33, 21. Šírek -2:07, 23. Lehký -2:17, 25. Honzík -2:20, 27. Kovář, 28. Bařtipán oba -2:44, 31. Vrána -3:19, 32. Vojíř -3:31, 38. Papež -4:42, 39. J. Petruš -5:51, Kunt (všichni ČR) nedokončil.

Tereza Jelínková, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít