Cyklokrosařka Kateřina Nash vyhrála závod SP v belgickém Namuru

Šest týdnů před světovým šampionátem v Táboře předvedla skvělou formu česká cyklokrosařka Kateřina Nash. Vyhrála závod v belgickém Namuru a získal třetí triumf v závodě světového poháru v kariéře.

Kateřina Nash táhne reprezentační kolegyně na trati nadcházejícího MS v cyklokrosu

Kateřina Nash táhne reprezentační kolegyně na trati nadcházejícího MS v cyklokrosu | Foto: Kamil Jáša | Zdroj: Český rozhlas

Sedmatřicetiletá česká závodnice závod Světového poháru zcela ovládla. V cíli byla s více než půlminutovým náskokem na druhou Nizozemku Marianne Vosovou, ta je přitom sedminásobnou světovou šampionkou. Třetí Američanka Comptonová měla ztrátu 67 sekund.

Další dvě české reprezentantky dojely ve druhé desítce, Martina Mikulášková na 12. místě, Pavla Havlíková byla šestnáctá.

Závod Světového poháru vyhrála Nash po třech letech a jde o její třetí triumf v seriálu. V Říjnu 2011 zvítězila na domácí půdě v Táboře, poporvé v nejprestižnější sérii triumfovala v lednu 2010 při startu v Roubaix.

Česká reprezentantka tak prokázala výbornou formu před MS, které se koná v Táboře za 6 týdnů, napověděla o ní už při svém posledním startu v Milovicích, kde české mistrovství vyhrála také s více než půlminutovým náskokem.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít