Cyklokrosařka Nash se chce porvat na 'domácím' MS o co nejlepší výsledek

Americké město Louisville se stává centrem cyklokrosu, jako vůbec první v zámoří totiž hostí mistrovství světa. Šampionát pořádaný v netradičním místě má ale několik otazníků. Třeba otázku diváckého zájmu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Z trati cyklokrosového MS v Louisville | Foto: Pavel Petr | Zdroj: Český rozhlas

Mistrovství světa se prý o fanoušky ve Spojených státech bát nemusí. Předpokládá se bouřlivá kulisa.

Podle Kateřiny Nash, která v USA žije, ale bude jiná než v Belgii, kde diváci především fandí svému vyvolenému závodníkovi.

"Tím, že to spojili s mistrovstvím světa veteránů, tak tady bude spousta lidí, kteří tomu sportu rozumí úplně z jiného hlediska, protože si to sami odzávodili. Takže to divácké pole bude mít jiný charakter. Ale myslím, že třeba pivo tam poteče proudem (smích). A diváci si to užijí," tvrdí.

Česká reprezentantka si zároveň pochvaluje trať, na které se bude o medaile bojovat. "Když jsem tam projížděla, tak jsem si říkala: Vždyť je to tady stejné jako v Belgii - prší a je bahno. Jsem ráda, že se to tady uspořádalo, aby se ten sport mohl rozrůst dál."

Přehrát

00:00 / 00:00

Cyklokrosařka Nash se chce porvat na 'domácím' MS o co nejlepší výsledek

A vysvětluje, jakým směrem. "Neznamená to, že tady bude mistrovství světa každý rok, ale znamená to, že děti, které tady začaly před nějakými osmi lety závodit na horských kolech, tak některé z nich jsou dnes součástí reprezentačního týmu. A vlastně jedou ve svém městě mistrovství světa. Tím ten sport poroste dál."

Samotný závod bude i pro nejzkušenější z českých závodnic velkou výzvou. "Je to další velký závod, už jsem jich objela strašně moc. Ale je to takové zajímavé. Před třemi lety jsme závodili doma, takže to je zase úplně něco jinačího. Co mi vyhovuje, že tady zná člověk prostředí, je relativně blízko domovu. Máme tady stejnou podporu, jako bychom měli na závodech v Americe, což oproti Evropě hraje velikou roli," říká Nash.

K dispozici má totiž kompletní zázemí. "Najednou tady máme svoje auto, svého mechanika, máme kola na výběr, máme náhradní materiál. Prostě věci, bez kterých se musí člověk v Evropě obejít. Z tohohle důvodu je to pro mě pohodovější," tvrdí.

Od bronzové ženy z mistrovství světa v Německu 2011 příznivci českého cyklokrosu znovu očekávají útok na medailové pozice. "Lidé mohou očekávat, co chtějí. Já jsem takový sportovec, který očekává hodně sam od sebe a vím, že v té špičce jsem. Takže od sebe očekávám vždy to nejlepší, ale zrovna tak rozumím tomu, že to někdy nevyjde."

Navíc sezóna je od začátku nabitá. "Byla letní olympiáda, bylo toho hodně za sebou. Já se prostě na ten závod těším a nechám očekávání na ostatních. Prostě se pojedu prát o nejlepší pozici. A uvidíme, jak to dopadne," prohlásila Kateřina Nash.

Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme