Cyklokrosařům startuje nová sezona, která nabízí hned několik lákadel

Český cyklokros vstupuje do výjimečné sezony, hned několik významných akcí totiž uvidí čeští fanoušci doma. Třeba Světový pohár v Táboře nebo evropský šampionát v Mladé Boleslavi. Ze všeho nejdříve ale domácí pohár v Uničově.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dvojnásobný cyklokrosový mistr světa Zdeněk Štybar | Foto: Kamil Jáša

Domácí pohár se jezdí už dlouhých pětačtyřicet let. Velký TOI TOI Cup v sobě letos skrývá osm závodů. Zájem o domácí soutěž mezi diváky roste.

„Samozřejmě Belgii se počtem diváků rovnat nemůžeme, to musí být člověk trochu kritický. Když tam přijde 25 tisíc diváků, tak tam přijdou i dámy v kožichu, které mají na nohách ‚gumovky‘ do bahna a jdou fandit. Ale Česká republika patří k jedněm z nejlepších pořadatelů ve světě,“ uvedl šéf cyklokrosové komise svazu cyklistiky Čestmír Kalaš.

Přehrát

00:00 / 00:00

Začíná nová cyklokrosová sezona

V letošní sezoně bude prvním z vrcholů na domácí scéně Světový pohár v Táboře 26. října. Už 3. listopadu pak Mladá Boleslav uvidí mistrovství Evropy.

„Evropa je vždycky prestižní pro mladé závodníky, hlavně pro tu kategorii do 23 let a pro juniory a já si myslím, že to na českém území bude mít obrovskou popularitu a doufejme, že nám tam nějaký kov zacinká,“ věří reprezentační trenér Stanislav Bambula. S medailovými ambicemi ovšem budou cyklokrosaři vyhlížet i k mistrovství světa.

Na začátku února se elita představí v Nizozemském Hoogerheide. V závodě žen by nemusela chybět v českých barvách Kateřina Nash. „Kateřina byla po loňském mistrovství světa v Americe hodně zklamaná, protože ji problémy s řetězem odsunuly na čtvrté místo. Řekla, že uvidí, jak bude vypadat sezona horských kol, a ta byla podle výsledků skvělá a já věřím, že když minulý týden vyhrála v Las Vegas první cyklokros, že do té sezony vstoupí.“

Zdeněk Štybar by se mohl na několik závodů vrátit k cyklokrosu

Ani start dvojnásobného mistra světa Zdeňka Štybara v terénu není prý tak úplně vyloučen. „Jeho profesionální silniční sezona byla na skvělé úrovni a myslím, že bude mít nějaký prostor, aby mohl cyklokros jet. Loni mi sliboval, že by mohl jet několik závodů kolem Vánoc. Ještě jsem s ním nemluvil, ale budu ho v tomhle směru přemlouvat,“ dává naději cyklokrosovým fanouškům Stanislav Bambula.

Pavel Petr, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme