Cyklokrosové mistrovství světa zvedá v Koksijde oponu

Belgické městečko Koksijde hostí mistrovství světa cyklokrosařů. Čeští příznivci věří, že na šampionátu naši reprezentanti rozšíří dosavadní medailovou sbírku. Už dnes hodinu před polednem se na trať vydají junioři, úderem patnácté hodiny pak jezdci do 23 let. Pod dohledem reprezentačního trenéra Stanislava Bambuly.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdeněk Štybar v čele MS v cyklokrosu 2010. | Foto: Tomáš Adamec

Podle dostupných informací cyklokrosaři oblečeni do červeno-modro-bílé trikolory vybojovali od roku 1950, kdy se konal historicky první světový šampionát, šedesát medailí. Zlatých bylo hned devatenáct. Přemýšlí ale kouč Stanislav Bambula právě o statistikách?

„Ne, vůbec ne, mám svých starostí dost. Je to teď už pro mě věc správného chodu, aby všechno fungovalo, měli jsme zázemí, které potřebujeme. Potom ty výsledky musí přijít.“

V případě českého týmu,který bydlí v Oostende a do dějiště mistrovství světa to má zhruba třicet kilometrů, vše zatím funguje. Neobjevil se žádný zádrhel. Přesto, cítí před startem šampionátu trenér nervozitu?

Přehrát

00:00 / 00:00

Trenér cyklokrosové reprezentace Stanislav Bambula přiznal, že na MS je nervózní od začátku do konce

„Když jsem podepisoval akreditační papíry, klepala se mi ruka takovým stylem, že jsem pochopil, že nervozita přišla. Jsem nervózní od doby, co jsem tohle vůbec začal organizovat, a budu nervózní až do neděle do večera,“ přiznal Stanislav Bambula.

V dopoledním juniorském závodě ho jistě potěší každé umístění v první desítce, v kategorii jezdců do 23 let pak mohou pomýšlet na úspěch například Jan Nesvatba, Tomáš Paprstka nebo obhájce loňského bronzu Karel Hník. Ten se umí výtečně na vrchol sezóny připravit. Má nějaký zaručený recept?

„Ne, to ne. Tento týden už jsem moc netrénoval, spíš jsem odpočíval a jen tak si vyjížděl, nijak speciálně už jsem se nepřipravoval.“

Karel Hník už si u soupeřů získal respekt. Zvládá navíc výborně starty. Věří tedy, že pokud zvládne začátek závodu, stupně vítězů ho neminou?

„To rozhodně ne. Mně to vždycky vydrží tak první dvě kola, trošku zacouvám a dostávám se z toho – a pak se zase rozjíždím. Starty mám tak na první dvě kola,“ říká viditelně dobře naladěn Karel Hník.

Pavel Petr, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme