Cyklokrosové tituly vybojovali Havlíková a Boroš. Šimůnka po pádu propustili z nemocnice

Ošklivý pád potkal při dnešním MČR v cyklokrosu obhájce prvenství Radomíra Šimůnka mladšího, podle zdravotníků byl dokonce chvíli v bezvědomí a nemohl hýbat s krční páteří. To byl zřejmě nejsilnější moment závodu, ve kterém si v Hlinsku za mrazivého počasí a na těžké, sněhem pokryté trati si pro tituly dojeli Pavla Havlíková a Michael Boroš.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michael Boroš v čele pelotonu cyklokrosařů | Zdroj: ČTK

Půl hodiny před polednem se na start republikového šampionátu postavily ženy. O všem podstatném se rozhodlo už v prvním kole, kdy nastoupila jablonecká dvojice Pavla Havlíková - Nikola Nosková.

Přehrát

00:00 / 00:00

Cyklokrosový šampionát sledoval reportér ČRo Pavel Petr

Zkušená Havlíková nakonec o svém triumfu rozhodla až v závěru, kdy své mladší soupeřce ujela a dojela si pro svůj čtvrtý titul. Dostala se tak do čela historických tabulek. Nikdo víc zlatých medailí mezi českými cyklokrosařkami nevybojoval.

„Ještě si tu nedokážu uvědomit, ale jsem strašně ráda, že jsme ukázaly týmovou dominanci. Titul je krásná věc, ale když jsme jezdily s Ničkou vepředu a nikde nikdo, tak toho jsem chtěla dosáhnout. Jsem za to strašně rád,“ prozradila v cíli zkušená Pavla Havlíková.

Triumf jabloneckých barev ale podle jejich slov nebyl dílem předem připravené a domluvené týmové taktiky.

„Možná to na začátku vypadalo, ale na trati jsme si to rozdaly na férovku. Jela jsem si své tempo a hlídala, abych neudělala chybu. Najednou jsme zjistila, že Nikča má malinkou ztrátu, tak už jsem na nic nečekala,“ řekla čtyřnásobná mistryně republiky.

Ani zima snad úřadující české šampionce nevadila. „Při závodě ne, ale jak jsme projely cílem, tak to na nás padlo a teď s tím bojujeme. Ale úspěch nás zahřeje.“

Šimůnka po pádu propustili z nemocnice

V mužské kategorii se o vzruch postaral obhájce titulu Radomír Šimůnek. Po ošklivém pádu zůstal pár chvil v bezvědomí. Skončil v nemocnici s lehkým otřesem mozku. Ještě odpoledne byl ale propuštěn.

Nemohl ale sledovat souboj extáborského Michaela Boroše s kolínskou nadvládou - Tomášem Paprstkou a Janem Nesvadbou. Nakonec si pro zlatou medaili dojel v Belgii působící Michael Boroš.

Získal tak první domácí titul. „Každý šel pro titul, ale já už měl druhých míst dost. Kluci na tom byli asi líp v technice. Já si zvykám na nové kolo a nové řazení. Jezdím na něm teprve týden, takže to nebylo stoprocentní, ale dokázal jsem to,“ říká 24letý závodník.

Celý zápas bojoval s kolínskou přesilou. „Kluci na mě byli dva, ale pokoušel jsem si je hlídat a odjet jim. V mrazu to nebylo vůbec jednoduché, neměl jsem takovou extra formu, abych mohl dojet do cíle sám, ale dres pro mistra mám, tak jsem spokojený,“ říká Michael Boroš.

Vrcholem sezony bude pro cyklokrosaře na konci ledna mistrovství světa v Lucembursku.

Pavla Havlíková a Nikola Nosková jely spolu téměř celý závod | Foto: ČTK

Mistrovství ČR v cyklokrosu v Hlinsku:
Muži (22,5 km): 1. Boroš (Pauwels Sauzen-Vastgoedservice) 1:01:31, 2. Paprstka stejný čas, 3. Nesvadba (oba Expres CZ-Scott Team Kolín) -37, 4. Hekele (Stevens bikes-Emilio Sport) -2:17, 5. Malík (Topforex-Lapierre) -3:48, 6. Petruš (Ethic Sport) -4:43, 7. Rajchart (Česká spořitelna-Accolade) -6:14, 8. Mayer (KC Hlinsko) -6:27, 9. Lasák (Max Cursor) -6:49, 10. Jarý (Johnson Controls AŠ Mladá Boleslav) -7:19.
Ženy (12,5 km): 1. Havlíková 41:36, 2. Nosková (obě KC Kooperativa Jablonec n.N.) -12, 3. Šafářová (Nutrend Specialized Racing) -3:01, 4. Mikulášková (ČEZ Cyklo Team Tábor) -3:18, 5. Vaníčková (Ivar CS-Author) -3:31, 6. Kukulová (Cyklo Team Kolárna) -3:55.

Pavel Petr, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme