Czech Bowl jako Super Bowl? Finále amerického fotbalu v českém podání bude ‚zážitkem sezony‘

Super Bowl je nejen v zámoří chápán jako symbol vrcholné sportovní akce se společenským přesahem. Přiblížit se svému slavnějšímu kolegovi se snaží i jeho česká obdoba, Czech Bowl. Organizátoři finále české ligy amerického fotbalu proto o letošním ročníku hovoří jako o nejtvrdším kulturním zážitku celé sezony.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: licence CC-BY-NC-ND 2.0, Alexander Schimmeck

„Srovnání se Super Bowlem pokulhává, ze zápasu se ale snažíme udělat show v americkém stylu a v tom nějaká paralela bude,“ vysvětluje za organizátory Filip Hobza.

Hobza, prezident České asociace amerického fotbalu, chce Czech Bowl dostat víc do podvědomí širší veřejnosti a tak, kromě bohatého doprovodného programu a samotného utkání, spolupracuje na zlepšení jeho obrazu s osobnostmi a to nejen ze světa sportu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Organizátoři se snaží přiblížit Czech Bowl tomu americkému. Uděláme show, říká Filip Hobza

„Kampaň se nesla v duchu sloganu ‚nejtvrdší kulturní zážitek sezony‘. Chtěli jsme na tom poukázat na paralely mezi sportem a kulturou. Vždy jde o velké emoce a drama. Je tam i zjevná paralela ve sportovně-pohybovém výkonu. Bylo potřeba vytvořit nějaký příběh,“ poukazuje Filip Hobza.

Myšlenku propojit sport s kulturou podpořil letos například herec a baletní sólista Národního divadla Vlastimil Harapes a natočil krátký klip, ve kterém zve na nejtvrdší kulturní zážitek sezony v podobě Czech Bowlu, a učí hráče i baletní figury. „S chlapci už velmi poctivě nacvičujeme,“ prozradil.

V pondělním finále 22. ročníku české ligy amerického fotbalu tak bude k vidění možná i balet, a to hned s výstrojí.

Stejně jako loni pak proti sobě nastoupí na stadionu v Edenu dva papírově nejsilnější tuzemské kluby. Prague Black Panthers budou obhajovat titul proti týmu Příbram Bobcats.

Jakub Kanta, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme