Czech Open je tradiční prověrkou před startem sezony, nabízí užitečnou konfrontaci

Florbalový turnaj Czech Open se přehoupne do své druhé poloviny. Bojovat se bude o nedělní finále. Hrát se bude nejen o cennou trofej, ale také o sebevědomí v sezoně, která už v říjnu nabídne jeden ze svých vrcholů - Pohár mistrů.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Boleslavský Jiří Curney při utkání letošního ročníku Czech Open proti švédskému celku Växjö

Boleslavský Jiří Curney při utkání letošního ročníku Czech Open proti švédskému celku Växjö | Zdroj: ČTK

Czech Open bývá tradičně první prověrkou před startem sezony. Úspěch v něm zvedne sebevědomí.

„Většina týmů má kondiční přípravu laděnou někdy v červnu, červenci. Teď je to ve fázi, kdy se začínají sehrávat. Někdo možná trénuje tři čtyři týdny s hokejkami. Pro týmy jde o velice užitečnou konfrontaci,“ pochvaluje si gólman střešovického Tatranu Tomáš Kafka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Pro trenéry je Czech Open hodně cenný přípravný turnaj, ví gólman Tatranu Střešovice Tomáš Kafka

Už v létě si jednotlivé týmy užívají plné haly a bouřlivé prostředí. „Pro trenéry je to hodně cenný přípravný turnaj. Pro hráče je navíc příjemná divácká kulisa,“ podotkl Kafka.

K turnaji už neodmyslitelně patří také vedra. Nikdo si ovšem nestěžuje.

„Kvalita turnaje jde nahoru, osobně ho považuji za čím dál prestižnější. Po letní přípravě, kdy zvedáme činky a běháme na oválu, se těšíme na florbal. Navíc se blíží Pohár mistrů,“ dodala opora Herbadentu Dominika Šteglová.

V ženské kategorii se pražský celek společně s Chodovem a Vítkovicemi představí v dnešním čtvrtfinále.

V mužské elitě se mezi osm nejlepších v nabité konkurenci probojovala Mladá Boleslav s Bohemians. Naopak už osmifinále znamenalo konečnou pro Tatran Střešovice a Brno.

Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme