Dálková plavkyně Pechanová je vicemistryní Evropy na pětce

Dálková plavkyně Jana Pechanová získala stříbro v závodu na pět kilometrů na mistrovství Evropy v izraelském Ejlatu. Česká reprezentantka nestačila pouze na Italku Bruniovou, která zvítězila o minutu a patnáct sekund.

Jana Pechanová po 10. místě v závodu na 5 kilometrů na MS

Jana Pechanová po 10. místě v závodu na 5 kilometrů na MS | Foto: Michal Jurman

Bruniová získala na letošním evropském šampionátu už druhou medaili, na dvojnásobné trati získala stříbro. Pechanová byla v desetikilometrovém závodě osmá.

Na úspěch na velkém šampionátu čekala Jana Pechanová pět let, naposledy byla na mistrovství Evropy 2006 na Balatonu bronzová na pětce i desítce.

00:00 / 00:00

Jana Pechanová pětikilometrovou trať původně ani nechtěla plavat, teď je vicemistryní Evropy

„Před začátkem šampionátu jsem se rozhodovala, které tratě vůbec poplavu, protože letošní sezona je přece jenom hodně dlouhá, navíc už je po náročném mistrovství světa. Pětikilometrová trať byla ta, kterou jsem chtěla vynechat, a nakonec je z toho medaile. Na jednu stranu jsem překvapená, na druhou strašně šťastná,“ usmívala se po závodě Pechanová.

Třetí skončila v letošním závodě na pět kilometrů v Rudém moři Francouzka Coralie Codevellová, která do cíle dorazila deset sekund za českou plavkyní. Sedmnácté místo v celkovém pořadí patří Barboře Pickové.

ME v dálkovém plavání v Ejlatu (Izrael):

Muži (5 km): 1. Ercoli (It.) 53:34,9, 2. Wolfgarten (Něm.) -4,1, 3. Dimitriev (Izr.) -28,6, ...17. Baloun -3:22,5, 23. Vítek -4:11,9, 24. Pošmourný (všichni ČR) -4:15,2.

Ženy (5 km): 1. Bruniová (It.) 55:51,0, 2. Pechanová (ČR) -1:15,0, 3. Codevelleová (Fr.) -1:25,7, ...17. Picková (ČR) -4:25,9.

Alena Benešová, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít