Dálková plavkyně Pechanová skončila v olympijském závodě devátá

Sen o medaili z olympijského závodu se Janě Pechanové rozplynul v závěrečné čtvrtině desetikilometrového závodu. Jediná česká zástupkyně dálkového plavání na hrách v Londýně po slibném začátku doplavala na devátém místě. Zlato v těsném finiši vybojovala Maďarka Risztová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jana Pechanová se nevzdává a připravuje se na olympiádu | Foto: Michal Jurman

V londýnském Hyde Parku, kde se konají soutěže dálkového plavání a plavecká část triatlonu, se česká závodnice držela od začátku blízko nejlepších závodnic. Neplýtvala silami a držela se v zákrytu kolem šestého až desátého místa na mezičasech.

Stříbrná žena z loňského mistrovství Evropy na pět kilometrů a bronzová na 25 kilometrů se tak oprávněně dala považovat za jednu z kandidátek na medaili. Před posledním z šesti okruhů se ale na čele oddělila pětice plavkyň, mezi kterými Pechanová nebyla.

Do cíle nakonec česká reprezentantka dorazila na devátém místě, což je o jednu pozici horší umístění než na poslední olympiádě v Pekingu. V dramatickém dohmatu si o čtyři desetiny vybojovala zlatou medaili Maďarka Risztová před Američankou Andersenovou. Bronz si z Londýna odveze Italka Grimaldiová.

30. LOH v Londýně:
Plavání - dálkové:
Ženy - 10 km:
1. Risztovová (Maď.) 1:57:38,2, 2. Andersonová (USA) 1:57:38,6, 3. Grimaldiová (It.) 1:57:41,8, 4. Payneová (Brit.) 1:57:42,2, 5. Maurerová (Něm.) 1:57:52,8, 6. Aspordová (Fr.) 1:58:43,1, 7. Beresněvová (Ukr.) 1:58:44,4, 8. Villaécijová (Šp.) 1:58:49,5, 9. Pechanová (ČR) 1:58:52,8

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme