Dálková plavkyně Rybářová skončila ve svém nejtěžším závodě na 12. místě

Nejtěžší závod kariéry, přesně tak označila své vystoupení ve Světovém poháru v Mexiku česká dálková plavkyně Silvie Rybářová. Ta si z ostrova Cozumel odvezla nakonec 12. místo, ale mohlo být mnohem lépe. Do poloviny závodu se totiž pohybovala na medailových příčkách a to až do té doby než byly ženy dostiženy mužským startovním polem. Ve vodě má totiž Rybářová na plavání s muži doslova alergii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Silvie Rybářová krátce po doplavání závodu SP v Cozumelu | Foto: Michal Jurman

„Jsem ráda, že už to mám za sebou, protože to bylo opravdu hodně těžké. Byla to pro mě taková další zkouška. Byl to pro mě asi nejhorší závod. Ve vodě jsem si říkala – zlatá Argentina. Neviděla jsem pod sebou ty kameny a nemohla jsem se vůbec pohnout,“ říkala v cíli česká dálková plavkyně.

U ostrova Cozumel jsou velmi silné proudy. Kvůli nim byl například diskvalifikován Libor Smolka. „To ani nevím, že byl diskvalifikovaný, ale ta voda si s námi úplně hrála. Držela jsem se těch osm kol, to pro mě bylo úplně super, měla jsem z toho dobrý pocit, cítila jsem se velmi dobře a jedno kolo jsem si ‚odjela‘ první. Jakmile jsem ale zůstala sama, tak to pro mě byl konec. I po psychické stránce to bylo náročné.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Ženám může v závodech dálkového plavání uškodit společné soupeření s muži

Česká dálková plavkyně velice dobře ‚rozjela‘ první dvě kola a držela se přibližně na 5., 6. pozici. „Až do toho osmého kola, kdy se do nás namotali chlapi, jsem se cítila dobře a držela jsem se, ale pak to skončilo,“ popisuje Rybářová.

V těchto závodech rozhoduje i to, která z žen se dokáže udržet toho mužského pole. Vydržely to pouze dvě Italky a Němka. „Je to pro mě vždy těžké se jich udržet, protože vždy nastaví takové tempo… Snažila jsem se chytit těch, kteří kolem mě ‚projížděli,‘ ale bylo to hrozně těžké,“ vysvětluje česká dálková plavkyně.

Startovní pole žen přichází na start závodu na 15 kilometrů na ostrově Cozumel | Foto: Michal Jurman

Při rozplavání závodníky překvapila hejna malých medůzek. „Chytla jsem ji i do rtu, což bylo nepříjemné, protože jsem se bála, aby se mi nějaká nedostala do pusy. Bylo to nepříjemné, ale že bych kvůli tomu pokazila závod, to rozhodně ne,“ nehledá Silvie Rybářová výmluvy a do budoucna by chtěla zapracovat na rychlosti. „Abych se udržela těch rychlých žen co nejdéle, a když nastane ten okamžik, kdy nás ti chlapi ‚dojedou,‘ tak abych se prostě udržela a neodpadla jako teď,“ dodává.

Michal Jurman, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme