Další dopingová rána. Kontrola odhalila 45 sportovců z Londýna a Pekingu

Druhá zpětná kontrola vzorků z her v Pekingu 2008 a Londýně 2012 odhalila dalších 45 dopujících sportovců. Spolu s první vlnou opětovných testů tak už bylo objeveno celkem 98 pozitivních vzorků. Na svém webu o tom informoval Mezinárodní olympijský výbor.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ptačí hnízdo | Foto: Wikimedia Commons

MOV nechal vzorky přezkoumat poté, co se zjistilo, že v Rusku od roku 2011 fungoval státem podporovaný doping.

Druhá vlna kontrol
Při druhém testování bylo zkoumáno 386 vzorků z olympijských her v Pekingu 2008. 30 z toho jich bylo pozitivních. Jednalo se o sportovce z 8 různých zemí a 4 sportovních odvětví. Dalších 138 vzorků bylo testováno z olympijských her v Londýně 2012. 15 účastníků z 9 zemí a 2 sportů mělo pozitivní výsledky na doping.

Kvůli aféře už byli ze srpnových her v Riu de Janeiru vyloučeni ruští atleti a v neděli bude výbor jednat o tom, zda z olympiády vyřadí kompletní ruskou výpravu.

Poslední vlna testů odhalila doping u 30 sportovců z Pekingu a 15 z Londýna, ve třiadvaceti případech šlo o medailisty. Jména a další detaily MOV zatím kvůli právním důvodům nemohl zveřejnit. Dosud bylo přezkoumáno 1243 vzorků.

„Opětovné kontroly ukázaly odhodlání MOV bojovat s dopingem,“ uvedl v prohlášení předseda výboru Thomas Bach. Ten už dokonce obdržel dopis s výzvou 14 národních antidopingových agentur z celého světa, aby Rusko z her v Riu vyloučil.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme