Debakl překazil plány českých házenkářek na MS

České házenkářky prohrály v prvním utkání play off kvalifikace mistrovství světa s Černou Horou 26:42. Výběr trenéra Jana Bašného tak má už jen teoretickou šanci na postup.

Michaela Hrbková (v červeném)

Michaela Hrbková (v červeném) | Zdroj: ČTK

Průběh zápasu naznačily už jeho první čtyři minuty, po nichž české družstvo prohrávalo 0:4. hostující celek pak dominoval ve všech herních činnostech. Navíc dokázal i nemilosrdně trestat chyby soupeře a po poločase vedl 21:14. A koncert favorita pokračoval i po přestávce.

00:00 / 00:00

Debakl českých házenkářek viděl Tomáš Minarčík

Odveta se hraje příští pátek v černohorské Pljevlji.

První zápas kvalifikace MS házenkářek:

Česko – Černá Hora 26:42 (7:21)
,
nejvíce branek: Tomečková 7, Černá a Luzumová po 3, Poznarová 3/2, Martínková, Hrbková, Vítková a Crhová po 2 – Bulatovičová 9/1, Djokičová 8, Radičevičová 7, Popovičová 5/1. Rozhodčí: Arntsenová, Gullaksenová (obě Nor.). Sedmimetrové hody: 2/2 – 3/3. Vyloučení: 5:3. ČK: 60. Vukčevičová (Č. Hora). 1000 diváků.

Tomáš Minarčík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít