Deblkajak se v úvodu 'neuvařil,' Havel se Štěrbou budou šetřit síly na zítřek

Čeští rychlostní kanoisté slaví první medaili na domácím mistrovství Evropy v Račicích. Bronz získal deblkajak složený ze členů olympijského čtyřkajaku Daniela Havla a Jana Štěrby. Na kilometrové trati nestačil jen na vítězné Němce a stříbrné Bělorusy, těsně naopak porazil čtvrté Dány.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Daniel Havel a Jan Štěrba těsně získali bronzovou medaili | Foto: ČTK

„Cítil jsem, že Dánové byli o kousíček za námi, takže jsem věřil, že to dopadlo,“ svěřil se Daniel Havel po dojezdu závodu deblkajaků, Češi získali medaili o 36 tisícin sekundy.

Česká posádka přitom medailový boj rozjela, stejně jako včerejší semifinále, volněji a medailové pozice začala atakovat až díky výbornému finiši v posledních metrech.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Danielem Havlem a Janem Štěrbou, prvními českými medailisty na ME v Račicích, mluvil reportér ČRo Jan Suchan

„Ani to jinak nejde. Dan ví, že mám svá léta a nemůže mě v první polovině uvařit. Rozjíždí mi to poklidněji a dnes jsem ušetřil nějaké síly na finiš. Věděl jsem, že když předjedeme Dány, mohlo by to cinknout,“ vysvětlil 33letý Jan Štěrba.

„Zopakovali jsme výsledek z ME 2013, kde jsme také byli o píď třetí, takže jsme rádi,“ zavzpomínal zkušenější z českých kajakářů.

Pro mladšího Daniela Havla jde ale o první medaili vybojovanou na domácím kanále v Račicích. „Je tu celá rodina, kamarádi a tak. Jsem rád, že jsme se ukázali na deblu a doufám, že se předvedeme i na čtyřce,“ nezapomíná 23letý Havel na další závody.

Deblkajakáři Havel a Štěrba vybojovali na domácím ME bronzové medaile

Číst článek

Kajakáře totiž čeká ještě jeden závod. Společně s Lukášem Trefilem a Josefem Dostálem budou usilovat o třetí vítězství českého čtyřkajaku na evropském šampionátu v řadě.

„Máme na to celý den. Věřím, že do toho půjdeme na plno a budeme zregenerovaní. Těším se zítra na čtverák,“ říká Jan Štěrba společně s poděkováním všem fanouškům a organizátorům.

Jan Suchan, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme