Deblkanoisté Jáně a Karlovarský obsadili na SP třetí příčku. Zvítězili slovenští bratranci Škantárové

Slovenští bratranci Ladislav a Peter Škantárovi ovládli v pražské Troji Světový pohár ve vodním slalomu kategorie C2. Druzí byli Němci Robert Behling a Thomas Becker a třetí místo obsadili čeští deblkanoisté Jakub Jáně a Ondřej Karlovský. Druhá česká dvojice byla šestá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vodní slalomáři v kategorii C2 Ondřej Karlovský a Jakub Jáně | Foto: ČTK

Slováci, kteří zvítězili na olympiádě v Riu, zajeli čistou jízdu v čase 108,29. Němci by zůstali druzí, i kdyby neměli dvě trestné vteřiny. Česká posádka Jakub Jáně a Ondřej Karlovský ztratila na vedoucí muže přes pět a půl sekundy se dvěma doteky.

„Je to hrozná motivace do toho závodu, že vidíme kluky, jak jsou na tom pódiu. Lidi jim tleskají, fandí. Chceme zažít to podobné a dopadlo to, jak to dopadlo,“ povzbudil Jáněho sobotní triumf kajakářů, kteří obsadili kompletní stupně vítězů.

Tomáš Koplík a Jakub Vrzáň ztratili téměř třináct sekund a i bez třech šťouchů by se řadili maximálně na páté místo za francouzskou dvojici.

Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme