Deblkanoisté Jáně a Karlovarský obsadili na SP třetí příčku. Zvítězili slovenští bratranci Škantárové

Slovenští bratranci Ladislav a Peter Škantárovi ovládli v pražské Troji Světový pohár ve vodním slalomu kategorie C2. Druzí byli Němci Robert Behling a Thomas Becker a třetí místo obsadili čeští deblkanoisté Jakub Jáně a Ondřej Karlovský. Druhá česká dvojice byla šestá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vodní slalomáři v kategorii C2 Ondřej Karlovský a Jakub Jáně | Zdroj: ČTK

Slováci, kteří zvítězili na olympiádě v Riu, zajeli čistou jízdu v čase 108,29. Němci by zůstali druzí, i kdyby neměli dvě trestné vteřiny. Česká posádka Jakub Jáně a Ondřej Karlovský ztratila na vedoucí muže přes pět a půl sekundy se dvěma doteky.

„Je to hrozná motivace do toho závodu, že vidíme kluky, jak jsou na tom pódiu. Lidi jim tleskají, fandí. Chceme zažít to podobné a dopadlo to, jak to dopadlo,“ povzbudil Jáněho sobotní triumf kajakářů, kteří obsadili kompletní stupně vítězů.

Tomáš Koplík a Jakub Vrzáň ztratili téměř třináct sekund a i bez třech šťouchů by se řadili maximálně na páté místo za francouzskou dvojici.

Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme