Deblkanoisté Karlovský a Jáně získali bronz na ME v Krakově

Čeští deblkanoisté Ondřej Karlovský a Jakub Jáně získali na mistrovství Evropy vodních slalomářů v polském Krakově bronzovou medaili. Umístěním na stupních vítězů tak navázali na sobotní prvenství kajakáře Jiřího Prskavce. Jaroslav Volf s Ondřejem Štěpánkem obsadili osmé místo. Kajakářka Ornstová skončila v Krakově pátá.

Jakub Jáně (vlevo) a Ondřej Karlovský s bronzovými medailemi

Jakub Jáně (vlevo) a Ondřej Karlovský s bronzovými medailemi | Foto: Jan Suchan | Zdroj: Český rozhlas

Karlovský a Jáně o sobě dali pořádně vědět hned v kvalifikaci, kterou jasně ovládli, když o více než sekundu a půl porazili několikanásobné olympijské vítěze bratry Hochschornery ze Slovenska. Volf se Štěpánkem postoupili ze čtvrtého místa.

Také finálovou jízdu absolvovala nejlepší posádka z kvalifikace nejrychleji ze všech, avšak čtyři trestné sekundy ji v celkovém hodnocení odsunuly na třetí místo. Zlatá medaile tak zásluhou dvojice Pierre Labarelle a Nicolas Peschier poputuje do Francie. Druzí skončili domácí Marcin Pochwala a Piotr Szczepanski.

00:00 / 00:00

S bronzovými deblkanoisty mluvil po dojezdu v Krakově Jan Suchan

„Je to snad náš největší úspěch,“ těší Ondřeje Karlovského. Čtyři trestné vteřiny stály ale českou posádku zlato. „Když jsme se dotknuli podruhé, tak jsem si říkal, že už jsou všechny medailové naděje ztracené. Čas byl rychlý, mohlo to být vítězství, ale je to naše první velká evropská medaile a myslím, že za ní musíme být víc než rádi,“ říká Jakub Jáně a pokračuje.

„Cítil jsem se opravdu dobře, i když ten program tady byl trochu rozhozený, než měl být původně. Ale nedali jsme to na sobě znát a předvedli jsme maximum, co v nás bylo.“

Obhájci prvenství z Augsburgu Jaroslav Volf s Ondřejem Štěpánkem předvedli třetí nejrychlejší jízdu, ovšem také je připravily o lepší umístění čtyři trestné vteřiny. Zkušená dvojice nakonec obsadila osmé místo.

Hilgertové se nedařilo

Kvalitní výkon předvedla kajakářka Eva Ornstová. Ta zajela solidní jízdu, ale čtyřmi trestnými sekundami se připravila o medaili, a tak skončila čtvrtá. Zvítězila Britka Pennieová, druhá skončila Italka Hornová, bronz bere Rakušanka Wolffhardtová.

Nedařilo se naopak Štěpánce Hilgertové, která obsadila 19. místo. Pětačtyřicetiletá vodní slalomářka tak nenavázala na úspěch z roku 2008, kdy v Krakově na mistrovství Evropy zvítězila.

Štěpánka Hilgertová se po soutěži hlídek podělila o své pocity

Bronz ze soutěže hlídek ale dvojnásobné olympijské vítězce náladu trochu zlepšil. „Mistrovství Evropy se určitě hodnotí podle individuální kategorie. Na druhou stranu musím přiznat, že kdyby nám nevyšla medaile ani v těch hlídkách, že by to rozpoložení v tuhle chvíli určitě bylo ještě horší. Takhle jsme si alespoň trochu vyspravily náladu a dokázaly jsme si, že ten standard český ženský kajak má.“

Štěpánka Hilgertovaá byla jedním z vyřazených favoritů napříč kategoriemi. „Já bych za tím našla spíš subjektivní vysvětlení. Myslím, že mě osobně trochu chyběla kvalifikace na rozzávodění. Z posledních domácích nominačních závodů jsem byla zvyklá jet první jízdu velmi vlažně, protože dostat se u nás do desítky je pohoda a závodilo se až v té druhé jízdě. Tady tomu tak nebylo a prostě jsem to pojetí v první jízdě v sobě nedokázala vykřesat.“

Mistrovství Evropy ve vodním slalomu v Krakově (Polsko):

Muži:

C2: 1. Labarelle, Peschier (Fr.) 95,33 (0 trest. sekund), 2. Pochwala, Szczepanski (Pol.) -0,92 (0), 3. Karlovský, Jáně -1,73 (4), ...8. Volf, Štěpánek -4,68 (4), v kvalifikaci 24. Kašpar, Šindler (všichni ČR)
3xC2: 1. Francie 111,50 (0), 2. Polsko 112,82 (0), 3. Německo 118,32 (0), ...7. ČR 212,48 (102)

Ženy:

K1: 1. Pennieová (Brit.) 91,54 (0), 2. Hornová (It.) -3,50 (0), 3. Wolffhardtová (Rak.) -11,94 (2), 4. Ornstová -12,15 (4), ...v kvalifikaci 13. Kudějová, 19. Hilgertová (všechny ČR)
3xK1: 1. Francie 108,71 (4), 2. Británie 116,85 (6), 3. ČR 121,98 (6)

Jan Suchan, Jakub Marek, David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít