Deblkanoisté Kašpar se Šindlerem vyhráli finále SP v Pau

Deblkanoisté Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem se ve francouzském Pau dočkali druhého vítězství v sezoně Světového poháru. První oslavili na konci června v Krakově. V konečném pořadí slalomářského seriálu skončili druzí před další českou posádkou Ondřej Karlovský, Jakub Jáně.

Jonáš Kašpar a Marek Šindler

Karlovský s Jáněm dnes obsadili čtvrté místo stejně jako nejlepší z českých kajakářek Kateřina Kudějová.

Dvojnásobná olympijská vítězka Štěpánka Hilgertová vypadla v semifinále, k postupu do finálové desítky by jí nepomohla ani čistá jízda místo jednoho dotyku branky.

Kašpar se Šindlerem byli dnes suverénně nejrychlejší, domácí favority a vítěze SP Gauthiera Klausse s Matthieuem Péchém porazili téměř o dvě sekundy.

Český vodní slalom se v této sezoně nedočkal celkového vítěze Světového poháru, ale na pódiu měl čtyřnásobné zastoupení. V sobotu byl "bronzový" kajakář Ondřej Tunka a stříbrná Kateřina Hošková, závodící v neolympijské kategorii kanoistek.

Závěrečné závody SP ve vodním slalomu v Pau (Francie):

Muži:
C2: 1. Kašpar, Šindler (ČR) 107,65 (0), 2. Klauss, Péché -1,67 (0), 3. Prigent, Kervella (všichni Fr.) -2,23 (0), 4. Karlovský, J. Jáně -3,37 (0), ...v semifinále 13. Koplík, Vrzáň (všichni ČR).
Konečné pořadí SP (po 5 závodech): 1. Klauss, Péché 306 b., 2. Kašpar, Šindler 276, 3. Karlovský, J. Jáně 265, ...13. Koplík, Vrzáň 120.

Ženy:
K1: 1. Ferová (Fr.) 103,53 (0), 2. Foxová (Austr.) -0,37 (0), 3. Kuhnleová (Rak.) -2,95 (2), 4. Kudějová -5,16 (2), ...v semifinále 13. Š. Hilgertová, 15. Valíková, 27. Zástěrová (všechny ČR).
Konečné pořadí SP (po 5 závodech): 1. Kuhnleová 264, 2. Dukátová (SR) 264, 3. Foxová 252, ...5. Kudějová 242, 17. Š. Hilgertová 134, 29. Vojtová 75, 33. Valíková 58, 36. Galušková 48, 45. Zástěrová 24, 46. Ornstová 21, 54. A. Hilgertová (všechny ČR) 13.