Deblkanoisté Koplík s Vrzáněm ve finále SP v Praze druzí

Čeští deblkanoisté Tomáš Koplík s Jakubem Vrzáněm vybojovali ve finále Světového poháru vodních slalomářů v Praze druhé místo. Závod kajakářek ovládly slovenské reprezentantky – zvítězila olympijská vítězka Elena Kaliská před celkovou vítězkou Světového poháru Janou Dukátovou.

Deblkanoe. Ilustrační foto

Deblkanoe. Ilustrační foto | Zdroj: ČTK

Domácí kajakářky se do finále neprobojovaly, a to přesto, že v kvalifikaci se jim velmi dařilo – Irenka Pavelková ji vyhrála, Štěpánka Hilgertová byla třetí. V semifinále se ale ani jedné z českých závodnic nedařilo, nejlepší Hilgertová skončila patnáctá.

,,Se třemi šťouchy nemůže na postup pomýšlet nikdo. Na jízdu jsem se tak soustředila, že to nemůžu přesně zrekapitulovat. Takovou finálovou atmosféru, co tu byla včera, jsem si přála také zažít, byla úžasná. A také z toho důvodu mě to štve," tvrdila Hilgertová.

00:00 / 00:00

Se Štěpánkou Hilgertovou mluvil reportér Aleš Procházka

U Hilgertů tak naopak bude po víkendu slavnější syn Luboš, který skončil mezi kajakáři čtvrtý. ,,Naopa, to mě těší," odmítá Hilgertová, že by kvůli tomu teď měla doma 'dusno'. "rodinné jméno zviditelnil se ctí," usmívala se Hilgertová.

Vítěznou Elenu Kalistou doplnily na stupních vítězů druhá Jana Dukátová a třetí Marta Charitonovová z Ruska. Kalistá se teď chce hlavně soustředit na zářijové mistrovství světa, které bude i první olympijskou kvalifikací.

Deblkanoisté Koplík s Vrzáněm našli na kanálu v pražské Troji jen jediné přemožitele – z vítězství se radovali Slovinci Sašo Taljat a Luka Božič.

Smůlu měli Václav Hradilek se Štěpánem Sehnalem, kteří na postupovou desítku ztratili jen čtrnáct setin sekundy.

Finále v Praze nepojedou ani trojnásobní olympijští vítězové a mistři světa Peter a Pavol Hochschornerové, kteří v semifinálové jízdě neprojeli šestnáctou branku a obsadili poslední dvacáté místo.

Finálové závody SP ve vodním slalomu v Praze:

Muži:

C2: 1. Taljat, Božič (Slovin.) 100,86 (0 trestných sekund), 2. Koplík, Vrzáň (ČR) -2,13 (0), 3. Florence, Hounslow (Brit.) -2,48 (0), ...v semifinále 11. Václav Hradilek, Sehnal, 16. Přinda, Havlíček (všichni ČR).

Ženy:

K1: 1. Kaliská 105,59 (0), 2. Dukátová (obě SR) -0,45 (2), 3. Charitonovová (Rus.) -1,12 (0), ...v semifinále 15. Hilgertová, 17. Kudějová, 21. Ornstová, 22. Pavelková (všechny ČR).

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít