Deblkanoisté Radoň s Dvořákem budou běžkovat s Ondřejem Synkem

Sejdou-li se deblkanoisté Jaroslav Radoň a Filip Dvořák při společném tréninku na vodě se skifařem Ondřejem Synkem, nerozptylují se úvahami o tom, kdo asi bude rychlejší. Za pár dní pro ně ovšem získá takováto otázka novou dimenzi. Ale vezměme to pěkně popořádku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Veslař Ondřej Synek se připravuje na olympijské hry | Foto: Šárka Ševčíková

Před několika dny se naši deblkanoisté vrátili ze soustředění v Kalifornii a teď byste je pro změnu mohli objevit v Harrachově. Což samo o sobě napovídá, že pádla a loď nechávají odpočívat a nejpoužívanějším sportovním nádobíčkem se pro ně staly běžky.

„V hlavní roli bude běh, nicméně harrachovské soustředění pojímáme jako relaxační. Takže předpokládáme, že se kluci budou víceméně projíždět. Hlavní trénink na lyžích přijde až v lednu,“ plánuje trenér Libor Dvořák.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kanoisté versus veslař Ondřej Synek

Teoreticky vzato by teď jeho syn Filip mohl občas loudit: Pustíš nás na sjezdovku? Tam je to větší zábava! Jenomže jak samotný závodník přiznává, o něco takového se raději nepokouší.

„Moc ne, člověk se může zranit. Hlavně běžky jsou perfektní na trénink fyzické kondice, porot je to pro nás jasná věc číslo jedna v zimě.“ A stejně to vidí i druhá polovina posádky naší toho času nejúspěšnější deblkanoe tedy Jaroslav Radoň.

„Nejsem úplně dobrý sjezdař, takže by mohlo dojít ke zranění. Běžky jsou specifický tréninkový prostředek a letos jsme se rozhodli, že ho použijeme ještě ve větší míře než loni.“

Harrachov poslouží oběma závodníkům, kteří by na letních hrách v Londýně chtěli být počítáni mezi české medailové naděje, k relaxaci a k vyladění běžkařské formy. Ta se pak bude hodit v lednu, až přijde na řadu další kapitola olympijské přípravy.

Příprava na Londýn

„Jsme s trenérem Ondry Synka Milanem Dolečkem domluveni, že zrealizujeme společné soustředění v italském Livignu, kam bychom měli odjet v půlce ledna na čtrnáct dní,“ dává nahlédnout do scénáře zimní přípravy trenér Libor Dvořák. A pokud se týká samotných závodníků? Ti se na společnou přípravu s Ondřejem Synkem také docela těší.

„Ondra Synek je velice dobrý lyžař, takže my se ho budeme snažit držet a myslím, že soustředění s ním nám hodně prospěje“ říká Dvořák a Radoň dodává: „Doufám, že jak my, tak Ondra těch zkušeností využijeme v Londýně.“

Rozdíl je v tom, že Ondřej Synek už nemusí o svém olympijském účinkování v Londýně nijak pochybovat, zatímco deblkanoisté Dvořák a Radoň sice vybojovali pro české barvy účastnické místo na letních hrách 2012, ale teď je pro ně nejdůležitější to, aby uspěli v jarní domácí kvalifikaci. I k tomu tedy mohou být běžky velmi vhodnou pomůckou.

Aleš Procházka, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme