Deblkanoisté Volf se Štěpánkem vybojovali na ME zlato!

Čeští deblkanoisté Jaroslav Volf s Ondřejem Štěpánkem vybojovali na mistrovství Evropy ve vodním slalomu zlatou medaili. První sice původně skončilo v německém Augsburgu slovenské duo Peter a Pavol Hochschornerové, Češi ale podali po závodě protest proti dvousekundové penalizaci za dotyk osmé branky, a rozhodčí jejich protest uznali.

Kanoisté Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek na SP ve vodním slalomu 2010, Troja

Kanoisté Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek na SP ve vodním slalomu 2010, Troja | Foto: Jiří Prskavec

Česká dvojice byla původně třetí a na Hochschornerovy ztrácela na bronzové příčce 1,53 vteřiny. Po protestu a přehodnocení výsledků ale Volf se Štěpánkem slovenská dvojčata předstihli o 47 setin a odsunuli je na stříbrnou pozici. Bronz nakonec připadl Robertu Behlingovi a Thomasi Beckerovi z Německa.

Volf se Štěpánkem tak dokázali navázat na úspěch z mistrovství světa z roku 2003, kde skončili druzí.

Mezi ženami skončila nejlepší Češka Eva Ornstová na osmém místě, když nepotvrdila výborné výsledky z kvalifikace a semifinále. Vyhrála Francouzka Carole Bouzidiová.

Ve finále ženského závodu se neobjevila Štěpánka Hilgertová, která obsadila jedenáctou příčku a o jedno místo nepostoupila do závěrečného finále. Už dříve si ale vybojovala nominaci na olympiádu v Londýně, která bude šestou v její kariéře.

Mistrovství Evropy ve vodním slalomu v Augsburgu (Německo):

Muži:

C2: 1. Volf, Štěpánek (ČR) 106,02 (0 tr. sekund), 2. Pavol Hochschorner, Peter Hochschorner (SR) 106,49 (0), 3. Behlig, Becker (Něm.) 107,27 (0), ...v semifinále 16. Kašpar, Šindler 117,17 (6), 20. Karlovský, Jáně (všichni ČR) 168,64 (52).

Ženy:

K1: 1. Bouzidiová (Fr.) 106,93 (2), 2. Pfeiferová (Něm.) 106,94 (2), 3. Pennieová (Brit.) 107,02 (0), ...8. Ornstová 117,97 (2), v semifinále 11. Hilgertová (obě ČR) 113,77 (2).

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít